Autor Zpráva
Davids
Profil
jak udelat prechod barev horizontalne v tabulce? treba bila a seda? diky
bojars
Profil
Dať to ako jedno-dvojpixelový gradiend na pozadie tabuľky.
Davids
Profil
A to jak? co to je ten gradiend?
bojars
Profil
Prepáč, zle som sa vyjadril:

vytvor si obrázok na ktorom bude sivobiely gradient: gradácia postupné zosilňovanie v tomto prípade sivej farby do bielej...

Rozmer: 1px×(požadovaná dĺžka bunky tabuľky)px
Davids
Profil
To se mi nezda, bude se mi to opakovat a tak budu mit stridave bila-cerna, ne postupny prechod.
bojars
Profil
Davids
Ešte raz sorry:
predstav si vodorovný prúžok, ktorý bude mať ten postupný prechod zľava doprava a výšku 1px. Znamená to, že keď budeš mať výšku bunky 10px, tak sa ich na seba položí desať. Ale kľudne môžeš použiť obrázok, ktorý ti pokryje celé pozadie...
Petra
Profil
Ne, bude se to opakovat jen na jedné ose (y) a postupně to přejde v bílou barvu pozadí.
bojars
Profil
No, ešte do CSS treba dať (viď Petra):

td.gradient {
background-color: White;
background-image: url(gradient.gif);
background-position: left;
background-repeat: repeat-y;
}
j_hajsl
Profil
samozřejmě se pak tomu musí dat repeat-x nebo repeat-y ... podle toho jestli to mam být zhora dolů nebo zleva doprava ... snad jsem nic nepopletl ...


jj, jako předchozí příspěvek .. byl rychlejší ;-)
peta
Profil *
Davids
td.gradient {background: white url(gradient.gif) repeat-y top left}

gradient, to je nazev toho prechodu, anglicky. Dela se to kreslicim programem, obrazek vysky 1px sirky, kolik chces. Muzes jej pak ulozit nejlepe jako gif, ale slo by i jpg.
pekne tam vedle sebe vyskladas ty barvicky prechody. Ale programy maji i fukci, kde nastavis barvu1 a 2 a on to dokresli. http://gimp.org (asi 7MB)

Dale je mozne pouzit filtr v CSS, coz je nespolehlive, protoze neco funguje v IE, neco v mozille, ale celkove se to dobre zobrazuje jen v nejnovejsich verzich obou druhu.
filtry viz www.jakpsatweb.cz - CSS - filter
Davids
Profil
Díky všem
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0