Autor Zpráva
tomas123
Profil *
dobry den!! mam div a v nem nastavene pozadi pruhu.. tento div bych potreboval zarovnat naspod stranky.. jelikoz nad timto divem mam jeste jeden a v nem samotny text, a jestlize text zkratim a posune se mi tento text (jeho konec) cca do pulky stranky, ten muj div s pozadim se posune pod nej, ale ja ho potrebuju mit porad u spodu.. da se to nejak vyresit? :( snad chapete muj problem..
Railbot
Profil
Absolutní pozicování.
tomas123
Profil *
pres absolutni pozicovani to lze? ja myslel ze tam natavim kde ten div chci a nic uz ho nezmeni.. bude tam porad... ja to potrebuju aby se pokazde zrovanal naspod, jkao na tomto obrazku (je to ten oranzovy)
http://i36.tinypic.com/9u1ysh.jpg
tomas123
Profil *
jestlize dam posici absolutni tak mi to zarovna dolu, ale bohuzel nad ten div kde mam text.. viz obr.. a tady css:
http://i37.tinypic.com/23wocra.jpg
#spodni_pruh2{
width:100%;
height:188px;
background-image:url(../images/spodni_cast.gif);
background-repeat:repeat-x;
margin:0px 0px 0px 0px;
padding:0px 0px 0px 0px;
background-color:#00FF00;
position:absolute;
left: 0px;
}

a tady to je tak, jak jsem to mel doted, s tim ze se to ale neposouva na spod stranky, ale s tim divem, kde je text =o/
http://tinypic.com/view.php?pic=102kmis&s=4
#spodni_pruh2{
width:100%;
height:188px;
background-image:url(../images/spodni_cast.gif);
background-repeat:repeat-x;
margin:0px 0px 0px 0px;
padding:0px 0px 0px 0px;
background-color:#00FF00;
}
Railbot
Profil
To světle šedivé bude mít relativní pozici. Ten oranžový bude absolutně napozicovaný vůči němu na spodek bottom:0.
tomas123
Profil *
aha... no.. =o/ staci dat "position:inherit;" a je to ok.. ale koukam nejak se to nepovedlo s tim zarovnanim nakonec stranky pres to absolute.. nejspis tam mam chybu :o) left: 0px bude asi blbost :o))) jak jinak bych to prosim vas mohl pres to absolute vyresit? :(
tomas123
Profil *
svetle sedive? to je pouze pozadi.. to tmave sede je az vlastni div... no zkusim to na to tmave sede jestli se nejak pohnu..
panther
Profil
tomas123
zkus se podívat na Plaváčkovu patičku. Myslím, že to je ona, kdo bude tvůj problém řešit.
Railbot
Profil
tomas123
No to je jedno, ze je to pozadi, proste ten prvek, ve kterem to je.
tomas123
Profil *
ok zkusim mrnout a jen k rad od Railbot, jestlize jsem dal ten hlavni div kde mam text, ten tm. sedy relative a to oranzove absolute s bottom:0px tak mi to stale zarovnava spatne jako na tomto obrazku..
http://i37.tinypic.com/x2v6f5.jpg
tomas123
Profil *
aha.. a je to vyreseno... diky moc panthere, stacilo natavit minimalni vysku toho divu s textem, to me taky napadlo ale nevedel sem ze pro to existuje nejaky "prikaz" jeste jednou diky moc
tomas123
Profil *
hmm tak to nefunguje... po nekolika hodinovem trapeni porad nic =o/ zarovna mi to sice tak jako v tom navodu... ale problem je ten, ze mi to ten footer orizne na sirku toho hlavniho divu.. tedy 900px.. ale ja to potrebuju z leveho kraje obrazovky do praveho =o/ a nejde a nejde to udelat :( uedlal bych to pres pozadi ael mam tento pripad i nahore a tam jsem to vyresil pomoci background, a tady dole mi jina moznost nezbyva nez nejak pres divy...
panther
Profil
tomas123
máš nějakou ukázku? Nahoře by to šlo řešit pomocí pozadí hlavičce se šířkou 100% (možná).

Podle ukázky možná půjde najít i jiné řešení.
srigi
Profil
Sprav to cez floatovane divy. Text aj oranzovy okraj umiestni do wrappera. Textu nastav float a oranzovemu bloku daj clear:both - umiestni sa pod blok s textom.

edit >> aha, ty potrebujes opacnu funkciu, tak potom Plavackova paticka vzdy dole, nejako to prisposobit vlastnym poziadavkam.
tomas123
Profil *
zkuste se na to mrknout zde...
http://www.ss2b.wz.cz/moje/eshop.html
a css:
http://www.ss2b.wz.cz/moje/css/style.css
tomas123
Profil *
jeste edit:
ted mam nataveny ten hlavni "ramec" kde je text na minimalni vysku nakych 290px tusim.. takze pri rozliseni 1400*900 se mi to zobrazuje uplne naspod (ten footer).. ale jestlize dam rozliseni 1024 no tak to uz je spatne, jelikoz tam je porad ta sirka 290px.. nvm nvm jak to uz vyresit, delam se s tim uz den a ani za boha to nejde.. :o))
joe
Profil
V Opeře 9.51 se Plaváčkova patička posune skutečně dolu až pri resize okna prohlížeče...
tomas123
Profil *
V Opeře 9.51 se Plaváčkova patička posune skutečně dolu až pri resize okna prohlížeče...
jj to se opravdu posune.. ale orizne se mi na sirku divu ve kterem ji mam. (div nad ni ma sirku 900px)... a ja ji potrebuju roztahnout od kraje prohlizece do druheho kraje.. pres celou sirku obrazovky vpodstate.. a v tom je problem, to se mi nedari.. jestlize nastavim 100% sirku stranky (toho hlavniho divu ve kterem je cely web) tak se mi to jiz nezarovna nastred =o(
habendorf
Profil
tomas123

ale orizne se mi na sirku divu ve kterem ji mam.

Samozřejmě. Musíš ji dát až za ten omezující div.
tomas123
Profil *
Samozřejmě. Musíš ji dát až za ten omezující div.
to jsem take zkousel, jestlize ji dam za ten omezujici div, tak se mi ta paticka zarovna sice dolu, roztahne se tak jak chci, ale web pokracuje i pod ni.. napr, mam rozliseni monitoru 1400*900 a paticka se mi zarovna naspod, ale pouze obrazovky, ne webu.. takze kdyz sroluju dolu tak je nekde uprostred.. =o/ nvm jak bych to vysvetlil slovy, jeste to zkusim takhle:
paticka se zarovna pouze naspod aktualniho pohledu, ne uplne naspod cele stranky.. snad chapete co tim myslim :o)
tomas123
Profil *
VYPADA TO TEDY ZE TO ASI VYRESIT NEJDE.. :(
Railbot
Profil
tomas123
Všechno jde.
tomas123
Profil *
Railbot
Všechno jde.
no.. :o) ale jak na to.. uz neamm napady =o(
napadla me jedna vec... hlavni web zarovnat nastred, do pozadi dat ten pruh a nastavit pozadi dolu.. tim padem bych mel vyresenou spodni lajnu.. a tu vrchni bych vyresil tak ze bych dal div vlevo, se zarovnanim left, uprostred by byl vlastni web a jeste jeden div vpravo.. v tech dvou bocnich divech by byl ten pruh ale nevim jak to vytvorit.. jestlize jim dam pevnou sirku tak v jinem rozliseni to zas nebude sedet... da se to takto vyresit aby se do sirky roztahovali?? :(
tomas123
Profil *
vypada to ze jsem to vyresil.. dal jsem red vsechny ty divy div s nazvem "left" a v css ma tyto hodnoty
#left{
float:left;
height:300px;
background:#000000;
width:100%;
position:absolute;
}

misto background 000 dam pozadi vrchniho pruhu a spodni pruh vyresim pres background image :o) dam potom vedet jestli to funguje

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0