Autor Zpráva
Kamil_M
Profil
Zdravím,
potřeboval bych poadit s timdle:
body         {text-align: center; background-color: navy}
div.all      {background-color: white; position: relative; width:900px; text-align:left; margin:0 auto}

<body>
<div class="all">
Obsah
</div>
</body>

Potřeboval bych, aby ten div all byl přes celou výšku okna a modré pozadí bylo jen ve sloupcích na krajích. Takhle jsou nahoře a dole modré pruhy.
Děkuji za rady.
panther
Profil
Kamil_M
Takhle jsou nahoře
margin: 0; padding: 0;

a dole modré pruhy
zkus třeba Plaváčkovu patičku (pokud máš web bez ní, minimalizuj ji třeba na 1px;)
Filips
Profil
Omyl, omlouvám se
Kamil_M
Profil
panther
div.all  {background-color: white; position: relative; width: 980px; text-align:left; margin: 0 auto; margin: 0px; padding: 0px} 

Celý div se zarovnal doleva, měl jsem ho na středu (mám rozlišení 1440*900). Pruhy nezmizely.
Filips
div.all  {background-color: white; position: relative; width: 980px; text-align:left; margin: 0 auto; height: 100%} 

Ten div se rozšíří dolů, ale pruhy tam zůstanou.
panther
Profil
Kamil_M
jaké pruhy? Myslel jsem, že máš nahoře pruh mezi divem a hranou prohlížeče..

Možná sem dej link, bude to jednodušší
Kamil_M
Profil
panther
Přesně tak, pruh mezi divem a hranou prohlížeče vyplněný barvou pozadí (navy).
Na internetu to nemám je to jenom tak na zkoušení (s HTML a CSS začínám).
panther
Profil
Kamil_M
stejně to můžeš na nějaké wz.cz nahrát.. nebo aspoň zkopruj kousek kódu
panther
Profil
Kamil_M
nevím, jestli je nutné mít tam relativní pozicování. Pokud se učíš, může dělat neplechu.

Koukni se, jestli tam někde nemáš nějaký margin nebo padding nahoře (horní pruh)

Plaváčkova patička by ti měla pomoci natáhnout stránku až dolu, takže by měl zmizet spodní pruh
Kamil_M
Profil
panther
http://www.kamilma.wz.cz/stranka.html
Kamil_M
Profil
To position: relative mi kdosi poradil aby ta stránky byla vycentrovaná, teď jsem zjistil že když to oddělám nic se nestane:D
panther
Profil
Kamil_M
horní mezeru ti dělá nadpis, takže:
h1 {margin: 0; padding: 0;}


height: 100%; samo o sobě nenatáhne stránku na 100%, zkus aplikovat patičku. Takhle máš obsah jen jako je dlouhý text, takže těch několik <br> za sebou
Kamil_M
Profil
panther
Pruh nahoře se zmenšil, ale nezmizel úplně:( Nešly by ty pruhy udělat nějak úplně jinak?
panther
Profil
Kamil_M
ještě dej margin: 0; k body:

body {margin: 0; + to, co  tam máš}
panther
Profil
Kamil_M
ty "pruhy" nesjou ve skutečnosti pruhy, ale pouze má ten bílý obsah nějaké odsazení shora (margin). Když ho vynuluješ, prvek nebude mít žádný okraj shora a tudíž se "přilepí" k okraji. A tobě tam vizuálně zmizí ten "pruh"
Kamil_M
Profil
panther
Dík moc všechno funguje:D Patičce jsem dal výšku 1 pixel a bílé pozadí, takže všechno vypadá tak jak jsem chtěl:D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0