Autor Zpráva
JirkaC
Profil *
Zdravím, zajímalo by mě, zda je rozdíl pro prohlížeče (z hlediska náročnosti vykreslovanání), když se bude v pozadí body opakovat obrázek (barevný přechod) široký 1px nebo více. Jde mi o to, že vlastně např. při rozlišení 1600px na šířku se musí 1px obrázek vykreslit 1600 krát.. Je tedy lepší ho udělat široký třeba 10px nebo i více?

Pokud je taková úvaha kravina, tak mi to prosím hned sdělte :) Díky
Paja
Profil
kravina to není .. ale povětšinou ti co mají 1600 bodů široký monitor, tak mají celkem slušné vybavení na to, aby to jeho počítač utáhl ...
Chamurappi
Profil
Reaguji na JirkuC:
Záleží na prohlížeči. Starší Explorery (včetně verze 6) s tím mají problémy a vyplatí se tedy ten 1px natáhnout. Běžně užívané formáty jsou komprimované, takže nárůst velikosti při natažení je téměř zanedbatelný.

Reaguji na Paju:
Na to bych nespoléhal. Když si ve zmíněném příkladu nahradíš 1600px za 1000px, situace bude dost podobná, cílová skupina se ti výrazně zvětší a její průměrný hardware zhorší.
srigi
Profil
JirkaC
Ano je to tak, nedavno som o tom cital v nejakom clanku. Autor varoval pred pouzivanim 1px pozadi. Problemy vraj nastavju pri rolovani stranky. Takze ak mas moznost pouzi min. 10px vzory.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0