Autor Zpráva
Jet
Profil *
Ahoj, mám takový problém - mám menu tvořené seznamem (položky <li></li>), které mám nastylováno tak, aby se zobrazovalo horizontálně. V ploložkách mám odkazy (<li><a></a></li>). Nastavil jsem vlastnost a:hover a změnil text na strong. Všechno šlape jak má, jenom při najetí myší na odkaz se ten ztuční a tudíž mírně posune celý řádek. Víte někdo, jak toto posunutí textu odstranit?
Aby odkaz, který má při a:hover nastaveno ztučnění neměnil tok dalších odkazů?

Díky za případné rady :o)

J.
DoubleThink
Profil *
Nemůžeš to odstranit - tučné písmo má širší řez.
Napadá mě jedině změna letter-spacing, ale poskakovat to asi bude vždycky
Petra
Profil
A nebo nastavit těm jednotlivým li pevnou šířku s nějakou rezervou.
Jet
Profil *
DoubleThink: má širší řez, to je jasné, letter-spacing bohužel nepomůže
Petra: Pevnou šířku jednotlivým li nastavit nemůžu, těch položek je tam mnoho a v kódu by mi vznikl binec

Každopádně prozatím díky, kdyby náhodou někdo věděl...
Leo
Profil
Zakladni pouceni pro hover je: nemenit geometrii (velikost). Jinak se vam muze i rozsypat stranka, nehlede na to, ze to blbe vypada. Zmente barvu, barvu pozadi, ramecek, apod. Leo
peta
Profil *
Jet: pevnou sirkou, padingem, marginem ( coz muze vyzadovat display:block) ...
Hm? Treba, jak mi funguje menu u www.rar.cz/rarnova/ ? Das hover a on se tam objevi ramecek a nic neskoci, kouzlo? ne, myslim, ze tam menim pading hoverem nebo tam mam ramecek stejnou barvou, jako pozadi.
Jet
Profil *
Leo a Peta:
Jasně, můžu změnit barvu pozadí, můžu odkaz pomocí hover orámovat a asi dalších 1000 možností. Potřeboval jsem ho ale ztučnit. Každopádně už to momentálně neřeším, nakonec jsem odkaz odlišil změnou pozadí. Díky za Vaše rady!
FantomX1
Profil
Ved ti to jednoznacne vysvetlili, tak o com tocis?

Najprv si to ale musis odskusat a musis to presne doladit.
Mas napriklad odkaz v liste s urcitym paddingom, napriklad 5px, takze okraj listu bude na kazdej strane o 5px vzdialeny, ale ked zvacsis hrubku pisma tak sa to posunie o urcitu velkost, ty si pri vyskusani zistis o kolko pixelov sa to asi posunie a potom pri hoveri zmensis padding o tolko pixelov o kolko sa zvacsi samotny text a tym sa ti to uz rozhadzovat nebude. Oni ti tu vysvetlili to iste, ale priklad bol predvedeny na borderi.
Jet
Profil *
Jasně, ovšem problém tkvěl v tom, že každá položka z menu se při ztučnění roztáhne o jiný počet pixelů, protože odkazy mají různé počty písmenek. Nechtěl jsem nastavovat parametry pro každou položku zvlášť...

Ovšem to díky bylo naprosto upřímné.
peta
Profil *
FantomX1: toto reseni je na houby, kdyz dam pismo ++

Jet: Ukaz stranku... vetsinou se menu musi delas s pevnou sirkou odkazu. Mozna by to slo javascriptem filtrem, jak se dela stinovani.
- Pak by to slo obrazky :) Coz je samo nevyhodne na velikem rozliseni jako treba 1600x1200 :)
- Kazdopadne tim letter-spacingem urcite plus font-weigth: se nezadava default bold, ale treba v 6pt nebo em nebo pixely. nebo mas ruzne tucnosti
http://www.jakpsatweb.cz/css/font-weight.html
- pak to lze resit javascriptem pripsanim textu a napozicovat jej o 1 px doprava :) Coz je sice ne moz fajn, ale udela to totez :)
- to pozadi je fajn reseni, ja jeste pouzivam text-decoration, protoze ten neposouva text
Jet
Profil *
Peta:
Diky, uz jsem to vyresil zmenou pozadi, dokonce to vypada lepe :o)
Kazdopadne to s letter-spacing si budu pamatovat :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0