Autor Zpráva
Smajda
Profil
Zdravím programátory prosím vás nemáte někde nějakej odkaz na šikovnej seriál o css? něco jako je na linuxsoftu o php. diky všem za odpovědi....

btw. muže být i něco o webdesignu...prostě pozicování obtékání a tvorba weu přes css nějak rozumně díky moc
Railbot
Profil
Smajda
www.jakpsatweb.cz ti nefunguje?
panther
Profil
Smajda
kdyžtak ne programátory, ale kodéry
Smajda
Profil
jaj omlouvám se "kodéři" :-) já jsem dnes koukal na jednu docela pěknou knížku o css a přemýšlel zda si ji koupit nebo ne a bylo tam rozebrané prostě od začátku pozicování a na konci už bylo jak udělat třeba celej web mno.....buď si koupím tu knížku a nebo ne no diky....
panther
Profil
Smajda
být tebou, raději bych se učil na internetu, nejlepší je samozřejmě praxe.. :o)

Jak píšeš o pozicování, dej si pozor, ať z něj hned na začátku nezblbneš a neděláš celý web pomocí position: relative/absolute;. Potom se často stává, že se web zobrazuje hezky u tebe, ale nikde jinde už ne.

Pozicovat co nejméně, jen v případech, že už to skutečně jinak nejde..
Railbot
Profil
position: relative/absolute
...se hlavně vůbec při standardní stavbě layoutu webu nepoužívá a začátečník toto pozicování zcela jistě nevyužije ani při dálší tvorbě.
panther
Profil
Railbot
ano, při standardní stavbě layoutu se nepoužívá.

Ale najdou se i takoví jedinci, kteří celý layout pozicují (stejně jako ho jiní nacpou do tabulek a další do framů)
Railbot
Profil
panther
Však ano, ale to už není standardní. Dělá se to dokonce i "normálně" a má to smysl, když človek přehazuje sloupce atd., ale to běžný bfu natož začátečník neotřebuje.
zimmi
Profil
Pánové, pánové, držte se tématu.
panther
Profil
zimmi
ono to nebylo tak úplně od tématu.

Smajda "vypíchl" z knihy pozicování, tak jsem ho jen chtěl před začátkem upozornit na to, co dělají jiní.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0