Autor Zpráva
MissCroft
Profil
... aneb dobrá, kašlem na to a začínáme znovu jinde....

Problém 1: chci rozpozicovat stránku následovně:
prvek č.1 bude nahoře a bude mít výšku 200px a pod ním bude prvek č. 2, který musí mít vždy výšku do zbytku stránky.....

Problém 2: když se podíváte na www.screamteam.cz/tombraider , tak tam máte 3 sloupce... už jsme řešili, jak rozvrhnout, aby to i při nejvyšším prostředním sloupci vypadalo dobře.... otázkou je, jak to pitomě vypadá, když prostřední sloupec je nejnižší....

a teď babo raď....
FantomX1
Profil
To MissCroft:
Tu http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=17&topic=7 122&page=2 som to uz rozoberal. Da sa to ale len v mode quirk a to nasledovne.

<div id="kontajner" style="height: 100%; border: 1px solid black">

<div id="horne_menu" style="border-bottom: 1px solid black; height: 200px; width: 100%"> </div>

<div>

</div>

</div>

Potom spodny div bude mat vysku do konca obrazovky ak si mala na mysli to, ale do konca obrazovky len v tom pripade ze samotny text nie je vacsi, kedze sa to interpretuje ako min-height a tiez len v quirk mode.
A ak to moze byt uz podtym 200px menu lubovolne dlhe, pretoze koniec stranky neznamena koniec okna, tak to sa da spravit lahko. Momentalne ine riesenie nevidim. Este by to slo v opere pomocou vlastnosti height v standardnom mode, ale tam by zase hlavne menu nemalo velkost stranky.
Takze asi len tabulky, teda pre tento pripad.

2.problem:
Strednemu divu sa nastavi predom vacsia vyska aby bola vzdy vacsia ako menu. Alebo sa to zriadi pomocou obrazkov v menu. Alebo v quirk mode to bezi uplne v pohode ako tabulka pri nastaveni height: 100% pre hlavny blok. Vtedy dokaze prebrat IE aj Opera hodnotu vysky od hlavneho bloku, nevedia ju prebrat len ked ma nastavenu na auto.
Charlie
Profil
No, nejdřív k problému č. 1:

Pokud vím, tak za použití HTML a CSS nejde udělat to, aby byl prvek roztažaný na zbytek stránky. Dají se ale udělat jisté finty s pozadím, že to vypadá tak, že to roztažené je. Pozadí se dá tagu <body> a když chceš úplně dole patičku, tak ji das position: fixed;. To ale nebude fungovat v IE, tak se to resi za pomoci JScriptu.

Problém č. 2:

To je problém :o) Jediné východisko je prostřední sloupec zaplnit třeba obrázky, nebo tam přesunout něco z krajních sloupců.
peta
Profil *
MissCroft: Problem 1 a 2 - nejdriv proved validaci kodu, pak ma smysl diskutovat o rozlozeni.
www.htmlvalidator.com - stahni si LITE verzi a pust v ni svou stranku. Az odstranis chyby, pak ma smysl resit dalsi. (leo sory...) Ale mas tam 20 errors/114 warning podle Firefoxu a rozsireni validator. warning by se vstrebali, ale 20 errors, to uz muze zpusobit kolaps prohlizece, cili zavreni okna.

S tim nejnizsim sloupcem to nejak nechapu, nejaka demo stranka, kde se ta chyba projevuje?

Pak jsem nahodne vybral bonusy - kalendare a vyhodilo to chybu php

Jinak graficky vypada webka zajimave, nektere texty jsou na cerne dost necitelne...
Charlie
Profil
peta, asi myslis rozsireni Tidy, ktere vyvinulo W3C. Dej na to pozor, protože rohle rozšíření neukazuje správně! Já jsem například vyrobil stránku o robotu Karlovi. Tidy mi tam hází error na WZ banneru, ale podle validátoru je vše OK. Takže xo se týče Tidy, tak mu moc nedůvěřuji, používám ho pouze orientačně.
MissCroft
Profil
peta
Nezlob se na mě, ale na to člověk může jen dát oči v sloup a říct: "ACH JO!"
Jinak, jestli máš zájem o vysvětlení, tak se podívej do hodnocení stránek, tam je KRONIKA TOMB RAIDER...
Jsou tam vysvětleny některé chyb, proč tomu tak je a tak... navíc je to stránka stará 3 měsíce, což v mém rozvoji je hodně dlouhá doba.... dnes bych to udělala jinak, jenže abych to udělala jinak, potřebuju, aby mi lidi neříkali to, co ty, ale prostě mi poradili, vííííííííííííííííííííííííííííííííš.....

K té PHP chybě - ona to není PHP chyba, jen odkaz ještě neexistuje, ty stránky nejsou hotové....
peta
Profil *
Charlie: Validator ti nemuze hlasit vse ok :) Ulozil jsi si kod pro baner wz.cz nekdy? Ja ano a vzdy tam i validator hlasil chyby. Ono hodne zalezi na tom, jakou normou validujes. Ja mam ve strance strict ale baner pouziva transition. Pak to samozrejme hazi varning :)

MissCroft: Nemuzu ti poradit, kdyz se ta chyba u mne v zadnem prohlizeci neprojevuje. Nebo ji asi nevidim. Tak po tobe chci ulozit obrazek obrazovky, kde ta chyba je zakrouzkovat cervene.
Rozhodne nehodlam cist nejake forum a riskovat zavreni oken...

Nebo mi to nekdo vysvetlete, jakou ma na mysli chybu?

Pokud neodstranis aspon errors z tech chyb, tak se lidem budou zavirat a kolabovat prohlizece (lze oznacit za nefunkcni). Ale jestli ti to nevadi, ze mas nefunkcni stranku mi ani trosku.
MissCroft
Profil
Peta
Ona je funkční, to se neboj, kdyby nebyla, težko by na ni někdo chodil.... jede pod operou i firefoxem a ještě se nikomu nehroutila....

Dobrá, vidím, že s tím asi nikdo nehne, tak to nechám být.... Budu používat tabulky...
Plaváček
Profil
Ad: Problém 1: chci rozpozicovat stránku následovně:
prvek č.1 bude nahoře a bude mít výšku 200px a pod ním bude prvek č. 2, který musí mít vždy výšku do zbytku stránky.....


Já v tom problém nevidím, viz http://klient.plavacek.net/sloupec.html. Zde si člověk vystačí i bez obrázků, pochopitelně u layoutu s třemi sloupci se pak pozadí levého a pravého sloupce imituje pomocí obrázkového pozadí, ale princip je stejný. Což je vlastně odpověď i na tvou druhou otázku.
MissCroft
Profil
No, ono jde o to, že do zbytku stránky musí být vlastně iframe :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0