Autor Zpráva
Radim24
Profil *
Zdravím vás,
chci se septat jestli nevíte o nějakém bugu v Mozille, dělám
jednoduchou tabulku u UL, LI - tři řádky, tři sloupce a druhý řádek spojený. V Opeře mi to jede, v IE mi to jede ale v Mozille je problém. Délka druhého řádku se může měnit, protože tam může být kratší i delší text. Když napíšu delší text, než je jeden řádek, tak to projde třetím řádkem. Třetí řádek se neposune a text se prolíná. Kontroloval jsem to už delší dobu ve Firebugu, blokové prvky, které obtékají, včetně řádku s textem. Je v Mozille nějaký bug?
Radim24
Profil *
Zjistil jsem akorád, že tam je problém s nastavením výšky toho prvku. Nevím, proč se ten box nerozdáhne, když v něm je delší text... Vlastně si prohlížeč myslí, že blokový prvek má výšku jen jednoho řádku... podle Firebugu... Nastavit mu fixní šířku nemohu. Jak se tu řeší výška? Prosím poraďte.
panther
Profil
Radim24
tak co děláš? Tabulku nebo ul, li seznam?
Gappa
Profil
Nesnažíš se doufám udělat tabulku něčím jiným než tabukou?
Radim24
Profil *
To bylo jen přirovnání "tabulka". Nedělám tabulku, bylo to přirovnání...
Radim24
Profil *
Jsou to blokové prvky určené k uspořádání textu získaného z databáze...
Nox
Profil
Radši napiš odkaz...
Radim24
Profil *
Tady:
http://krestan.cz/pokus/
Nox
Profil
Co znamená <s class="gr CL W"> ?
Kde začíná toto </code2> ? Mj. co to je za značku?

<div class="title">E-mail:</div><div class="data">rum@zadaramo.cz</div>
<div class="title">Přezdívka:</div><div class="data">rumcajs</div>
...klasická tabulková data => tabulka

Cistice podle mě nedávat přímo do seznamu, tam snad má být jen, li...

Ale zrovna jde o docela tabulková data, takže tady by tabulka byla imho sémanticky vhodná... i pro to rozložení co potřebuješ

Nebo prostě dej inline seznam, pak div a pak zas inline seznam
Radim24
Profil *
Měl jsem tam <code2> a to </code2> se tam snad udělalo samo. Neví to tag, zarážka pro fnc, která dělá str_replace() v řetězci hlavičce.

No tabulky už nepoužívám a ani používat nechci, je to přehlednější bez nich.

tag S používám pro seskupování prvků formuláře, použil jsem ho i tu pro seskupení informací. Ještě budu pracovat na boxech, do kterých budu seskupovat prvky formuláře, tak to možná nahradím za fieldset (sna djen k formulářům).

Hele, přece to musí jít nějak ten DIV roztahovací na výšku... Ty boxy s kulatými rohy se přece taky roztahují...
Bubák
Profil
No tabulky už nepoužívám a ani používat nechci, je to přehlednější bez nich.
Na tabulky jsou tabulky, to platí i dnes. Ve tvém případě my nanejvýš mohlo jít o definiční seznam.

tag S používám pro seskupování prvků formuláře
Tenhle "depraktikovaný" tag slouží, jak sis všimnul, k přešktnutí textu.
Radim24
Profil *
Nebylo mi odpovězeno na původní otázku. Je možné nastavit vlastnosti na ty prvky, které jsem použil, tak aby to jelo správně, nebo musím změnit tagy? Jsem zastáncem názoru, že to teoreticky jít musí, ale kdyby nešlo, mohu tam nacpat DIVy jestli to pomůže. Ale raději bych ty UL, Li, jsou asi tak nejpřehlednější, i když je fakt, že UL, LI se více hodí na menu a podobné seznamy...
Radim24
Profil *
Cistice podle mě nedávat přímo do seznamu, tam snad má být jen, li...

Jo tak to jsem asi nesprávně pochopil odpověď. Takže mám změnit to li na DIV...
Radim24
Profil *
Díky moc, zabralo to. Jenom to nechápu čím to bylo to podivné chování - snad přece bug? Že Mozilla nedokázala správně nastavovat šířku?

Chci se ještě zeptat, jsetli by jste mi někdo neodpověděl na dotaz, který se týká css, ale jeho umístění je pod javascriptem, ohledně rozbalovacího menu. Možná to bude podobný problém jako tady, akorát, že tam používám definiční seznam a chci aby se choval jako blokový prvek ... potřebuju seřadit prvky v druhém řádku na jeden řádek...

http://www.krestan.cz/menu/
Radim24
Profil *
Ještě problém. Dal jsem ty informace do Definičního seznamu a zjistil jsem, že DD mi to nezalomuje text. Text přečnívá z DD. Pouze u FF a Opery, IE tento problém nemá... Říká vám to něco?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0