Autor Zpráva
Tomasds
Profil
Neexistuje v css nějaká lepší možnost pracovat s první buňkou v řádku tabulky než toto?

<table>
<tr><td class="firstcol">něco</td><td>255</td></tr>
<tr><td class="firstcol">něco</td><td>255</td></tr>
<tr><td class="firstcol">něco</td><td>255</td></tr>
</table>
pmg
Profil
Pomůže selektor E:first-child, viz http://www.w3.org/TR/REC-CSS2/selector.html

table td:first-child {

}
Str4wberry
Profil
Dobře podporovaná ne. Ale třeba by šlo použít <th>.
Bubák
Profil
Tag COL pro IE a pro ostatní prohlížeče, které se chovají podle specifikace, :first-child.

Ale popřemýšlej nad použitím TH, jak už psal Str4wberry.
Tomasds
Profil
first-child jsem neznal, díky, zkusím.

th nechápu. Samozřejmě to používám, ale když, tak pro první řádek. Teď se mi to rozleželo .. on to asi nemusí být řádek.. to by mě nikdy nenapadlo :)
Potvrdí mi to někdo? Opravdu můžu th v tabulce mít i jako první sloupec, resp. kdekoliv? :)
pmg
Profil
Ano, kdekoliv; chápeš to dobře;-)
Edit: Zkoušel jsem to validovat; nenašel jsem pravidlo, které by použití uprostřed řádku zakazovalo. Ale v praxi to není potřeba.

Pseudoselektory nepodporuje IE6. Možná by tě zajímala Deanova knihovna IE7, která podporu zajistí. Nejedná se jen o :first-child, někdy je to dost praktické.
rdd
Profil
Podle me ne kdekoli, ale jenom na prvni radek a prvni sloupec tabulky. Na dalsi sloupce bych pouzival col, jak uz nekdo psal.
Proc pouzivat -- ne vsude podporovanou vlastnosti first-child --, kdyz mame element primo pro sloupce (nebo vlastne i th).
Tomasds
Profil
První řádek a první sloupec mi bohatě stačí, díky všem.
A tohle se dozvídám po pár letech psaní webů .. :)
Bubák
Profil
Proc pouzivat -- ne vsude podporovanou vlastnosti first-child --, kdyz mame element primo pro sloupce.
Protože ne-IE prohlížeče se chovají podle specifikace, která dovolule pro sloupce pouze deklarovat pouze tyto vlastnosti:
border, background, width, visibility
Pokud chceš ve sloupcích třeba jen různé barvy písma, tak na to musíš jinak.
rdd
Profil
Aha, mas pravdu (jak bych vedel, kdybych si poradne precet uz tvuj prvni prispevek :)). Takze pro slozitejsi stylovani prvniho sloupce je nejjednodussi pouzit element th.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0