Autor Zpráva
Niky
Profil *
Chtěla bych se zeptat, jak mám v css zapsat, abych měla nadpisy větší, vystínovaný a popř byli 3D (pokud i tohle je možné).
Chtěla jsme použít tento způsob zápisu:
H1, H2 {text-color: red}

Ale je to k ničemu, vůbec nic mi to nedělá. Tenhle princip zápisu se zkrátka neosvědčil. Co se toho stínování týče, myslím, že to jde udělat pomocí filtrů, ale zaprvé to tu nemůžu najít a zadruhé si nejsem jistá, jestli nejdou použít jen na obrázky. Prosím poraďte, už z toho pomalu začínám magořit

Pozn. mám IE 7.
Nox
Profil
Pozn. mám IE 7.
Takže ti kdo ho nemají budou mít smůlu?

Stíny přes CSS nedělej - dej to do obrázku a ten napozicuj nad písmo, 3d radši vůbec;)
Filtry fungují jen v IE (6- ?), spíš nepoužívat
h1,h2{
 color: red; /* moc ostré, raději třeba rgb(164,59,31) */
 font-size: 120%;
 }
Niky
Profil *
Nox

To IE 7 jsem řekla jen pro případ, že by nějakou z těch vlastností nemusel narozdíl od jiných prohlížečů podporovat.
S těmi stíny si to tedy ještě rozmyslím. Přeci jen není úplně nejlepší používat jenom ty obrázky. O to déle by se potom stránka načítala.
Děkuji také za zápis. Mně to prostě nešlo a nevěděla jsem, jak jinak to napsat.
Nox
Profil
Niky
Pokud nebude moc velký a uložený v nějakém rozumném formátu, tak se to moc neprojeví

Prostě si používala neexistující vlastnost - takže netipuj a mrkni se na seznam, třeba http://www.jakpsatweb.cz/css/ vpravo
ninja
Profil
Niky: Přeci jen není úplně nejlepší používat jenom ty obrázky. O to déle by se potom stránka načítala.

Kdyby jsi cetl pozorne, Nox psal prekryt text obrazky, ne pouzit jen obrazky. Kdyz imagereplacement pouzijes dobre, tak dokud se nenacte obrazek, bude videt normalni text.
mark
Profil
Tieňovanie nadpisov.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0