Autor Zpráva
peta
Profil
Mam ve strance neco takoveho:
<style>
body { background: black url("./images/uroboros_bgr.jpg") top left no-repeat;
}
#main {
display: block;
width: 740px;
height: 540px;
overflow: auto;
margin: 0;
padding: 20px;
padding-top: 50px;
color: white;
background: black url("./images/uroboros_bgr.jpg") top left no-repeat;
background-attachment: fixed;
}
</style>

<h1>text</h1>
<div id="main">
blabla dalsi text hodne dlouhy a opakujici, aby to melo mysl, aby to presahlo okraj vysky 540px
</div>



Kdyz background-attachment: fixed; zakazi, smazu, tak je pozadi, jak chci. Kdyz ho tam dam, tak se posune kamsi pryc. Ve FF.
Proc?

Predpokladana pozice je zarovnani vuci okrajum body (proto jsem pridal do body take obrazek, nezapada to do sebe). Ale neni mi uplne jasne, proc tohle dela?

Ta stranka neni uplne moje, uplne presne nevim, ceho chtel autor dosahnout, zrejme aby bylo fixovane pozadi pri scrolovani.

Pri background-attachment: scroll; a nebo zakomentovani je to v poradku.

Osobne vidim jedine reseni, jak to pozadi upevnit a nastavit na scrolovani a to snad podsunout pres position:fixed.
Ale jeste se zeptam zitra toho cloveka, co presne chtel dosahnout, zda stabilni pozadi pri scrolovani divu, coz bez attachment je. A nebo ho uplne fixovat na jakykoliv scroll. Kazdopadne to nevysvetluje ten posun :)

http://www.jakpsatweb.cz/css/background-attachment.html
to mam prectene
panther
Profil
peta
google.com > background-attachment
seznam.cz > background-attachment
centrum.cz > background-attachment
Bubák
Profil
w3c - css - Specs 21 - Colors and Backgrounds - background-attachment
1ohnny
Profil
Ono trochu sme to riešili s Peťom a došiel som na takú vychytávku (negooglil som, tak neviem... ale určite viem, že na to prišlo xyz ľudí predomnou :D), že pokiaľ je použitý nejaký background-color pre prvok "html" v css, tak sa pozadie posunie na správne miesto. - Dôvod, prečo to ale robí nepoznám a nejak momentálne sa mi ani nechce skúmať - ved už to tu asi napísali predomňou. :)
Miloš
Profil
background-attachment vs. background-position se tu nedavno řešil a k mé nespokojenosti je to tak, že zatímco normální pozadí vztahuje svoje souřadnice ke svému bloku, při background-position:fixed se souřadnice vztahují na body.
Připadá mi to hloupé, dementní, můžu proti tomu protestovat, můžu s tím nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co se proti tomu dá dělat ;-(

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=80961&foru m=7&page=-1
Bubák
Profil
1ohnny
pokiaľ je použitý nejaký background-color pre prvok "html" v css, tak sa pozadie posunie na správne miesto.
Já mám pozadí ve všech prohlížečích stejně a tak, jak praví CSS specifikace.
Co myslíš správným místem?
Nemáš ukázku?
Miloš
Profil
1ohnny
došiel som na takú vychytávku (negooglil som, tak neviem... ale určite viem, že na to prišlo xyz ľudí predomnou :D), že pokiaľ je použitý nejaký background-color pre prvok "html" v css, tak sa pozadie posunie na správne miesto

Nevím, na co jsi došel, ale není to pravda. Nastavení barvy pozadí pro html nemá žádný vliv na pozici fixovaného pozadí vnořeného divu; pořád se to pozadí počítá podle body a ne podle toho divu.
http://kesolim.sweb.cz/TMP/background-fixed/fix3.html
peta
Profil
panther
google jsem samozrejme zkousel.

Bubák
To jsem nezkousel, ale nic tam neni o tom, co se stane, kdyz fixuji pozadi v divu s overflow. Zrejme se jedna o nejaky bug.
http://www.w3.org/TR/CSS21/colors.html
(google.com w3 background-attachment ; nechtelo se mi to vyklikavat pres x odkazu na w3c)

A tez bych prosil ukazku 1ohnny, prilis jsem to nechapal na chatu, jak to myslis, ale uz jsem nemel silu neco resit v pondeli :)

Miloš
To je presne ukazka pro muj pripad, jak vysita. Take ti to cuklo obrazkem kamsi pryc, ikdyz mas pozici top right. Obrazek se proste umisti jinam.

Takze mate nekdo nejake solidni reseni?
Bubák
Profil
Miloš
To je presne ukazka pro muj pripad, jak vysita. Take ti to cuklo obrazkem kamsi pryc, ikdyz mas pozici top right. Obrazek se proste umisti jinam.

Ale on není jinde, je umístěný ve všech prohlížečích stejně a podle CSS specifikace. Takže nejde o bug.
Pozadí HTML, ani overflow DIVu na to nemají vliv.
peta
Profil
Bubák
pokud napisi do divu
background-position: 0 0;
a
background-attachment: fixed;
tak logicky predpoklad je, ze obrazek bude na 0 0 v divu a bude fixovany do stranky.
Cili podle tebe by mel byt jak psravne umistneny, kdyz se ma CSS omezovat jen na vnitrek divu? :)
Miloš
Profil
peta
logicky predpoklad je, ze obrazek bude na 0 0 v divu
Logický předpoklad a znění specifikace nejsou totéž.
Logicky mohu předpokládat co chci, ale jestliže platí následující text:
If a background image is specified, this property specifies whether it is fixed with regard to the viewport ('fixed') or scrolls along with the containing block ('scroll').
pak je to hovadné chování (pozice „cuknou pryč“ podle <body>) správné, i kdybychom se na hlavu stavěli.
peta
Profil
Miloš
w3c neni zavazna, nektere veci jsou dost neprakticke a prohlizece je proste ignoruji a resi po svem.
Ta veta nic nerika o tom, proc se zmeni ma poloha pozadi nekam do pryc. Pouze rika, ze je fixovane na vieport. O zadnem posunu mimo nastaveni rec neni.
Ano, ja souhlasim, aby se to zafixovalo na viewport, ale to neni duvod to na vieport take posunout. Nespa?

preklad z translatoru, coz je dost nepresne, ale nechce se mi dohledavat slovo od slova pro presny vyznam.
Jestliže pozadí je specifikoval, toto vlastnictví uvede výslovnì zda to je pevný pokud se týèe zábìr ('fixed') nebo svitky spolu obsahující špalek ('scroll').
Windionleaf
Profil *
Prosim vas mam na vas dotaz jak muzu udelat, aby pri zmenseni okna (ctrl+ kolecko mysi) aby se zmensoval jenom odkaz a pozadi zustalo, jako je tomu napriklad zde http://xzone.cz/. Prosim vas o pomoc.
Railbot
Profil
Windionleaf
Založ si vlastní téma.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0