Autor Zpráva
Rob
Profil
Zdravím všechny,
potřebuji vycentrovat soustavu <div>ů. Pro ilustraci se můžete kouknou na http://c1700501.zs.stonarov.indos.cz/stromy/index.html nebo http://stonarov.wz.cz. Ani jedno nejsou má díla, ale pro ilustraci to stačí, to jen aby nedošlo k omylu.

A teď k věci:
Mám nějakou soustavu divů, podobné těm z ukázky ale i složitější. Jsou pozicované absolutně. Když potřebuji, aby byly na středu, tak celou soustavu obalím do jednoho divu, který bude pozicovaný relativně. Před ten "obalovací" div zadám <center>, nebo přidám align="center" rovnou do jeho tagu. Byl bych dal ruku do ohně za to, že to musí fungovat, ale on neskočí do centra, ale skočí doprava.

Začátek soustavy má nastaveno top: 0px; left: 0px, takže problém nebude v tom, že by obalovací div byl na centru a soustava odsazena doprava. A v prohlížeči bych problém asi taky nehledal, mám IE 6.

Ptal jsem se Yuhůa, který mi sice poradil, ale ta soustava by podle něj musela být pozicovaná relativně jenže, já potřebuji soustavu pozicovanou absolutně. Prosím pomozte!!!!!!
Robin
Charlie
Profil
Zkus dát tomu obalovacímu divu "margin: auto;" a nastav mu pevnou šířku. To asi bude ten problém, kvůli šířce.
Rob
Profil
Zdravím, velmi děkuji za pomoc. Bylo to tou šířkou.

Pro ostatní:

Zjistil jsem, že margin: auto je zbytečné, ale je naopak nutné text-align: left. Protože se vycentruje i obsah divů a právě text-align tomu zabrání. Potom do css tedy takhle:
#neco {position: relative; width: 800px; text-align: left}

Ješte jednou velice děkuji za pomoc!!
Robin
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0