Autor Zpráva
Dranel
Profil
Nevíte, kde se dá sehnat tabulka základních CSS hodnot? Zkoušel jsem něco najít, ale výsledkem byly jen samé kecy. To, jaké základní písmo mají nastavené tagy pre, code, kbd, samp a tt jsem nenašel... A kvůli čemu to potřebuju? Dělám si CSS reset a opera tyto tagy vykresluje jiným písmem, než ostatní majoritní prohlížeče. Proto bych jí chtěl přikázat ten samý font, co mají ostatní již defaultně.
Měsíček
Profil
http://www.w3.org/TR/CSS21/sample.html ?
Dranel
Profil
Částečně je to to, co jsem hledal. Avšak přesně ono to není. Nicméně již vím, jakým směrem hledat:

Jaký font je defaultně nastaven pro tagy pre, code, kbd, samp a tt v prohlížečích FF či IE? Kdo ví, nechť, prosím, odpoví.
Bubák
Profil
Ani tady nedostaneš kompletní odpověď:
http://interval.cz/clanky/jak-je-to-s-vychozimi-hodnotami-v-css/

Jaký font je defaultně nastaven pro tagy pre, code, kbd, samp a tt v prohlížečích FF či IE?
Nejen ve FF to bude závislé na fontech dostupných v OS (Windows, OS X, "Linuxy"...)
Bude to nějaký neporcionální (rodina monosace). Pokud potřebuješ jiný, jde to v CSS deklarovat, ale jestli přesně takový bude vždy dostupný...
Miloš
Profil
Pod Windows je to Courier New
http://kesolim.sweb.cz/TMP/monospace.html
Dranel
Profil
Bubák
Nejen ve FF to bude závislé na fontech dostupných v OS (Windows, OS X, "Linuxy"...)
Snad v každém prohlížeči je to závislé na fontech v OS, ne? Takže když se mi ve FF zobrazí <code> fontem jedním a v OP fontem druhým, je nějaké určení i v prohlížeči.

Bude to nějaký neporcionální (rodina monosace). Pokud potřebuješ jiný, jde to v CSS deklarovat, ale jestli přesně takový bude vždy dostupný...
Když je dostupný pro FF, musí být dostupný i pro OP. Jsem stále přeci na jednom a tom samé PC a OS.


Miloš
Courier New je v Opeře. Avšak ve všech ostatních prohlížečích (FF, IE, NN, Chrome) se tyto tagy vypisují pro mě záhadným fontem. A já potřebuji zjistit, jaký to je :-).
Bubák
Profil
Dranel
Když je dostupný pro FF, musí být dostupný i pro OP. Jsem stále přeci na jednom a tom samé PC a OS.
Myslel jsem to jinak. Uděláš stránku a na tu se dívají návštěvníci s různými OS.
Prohlížeče IE a FF jsi vybral ty, proto jsem další nezmiňoval. IE jsem jako příklad nedal proto, že je oficiálně dostupný jen pro Windows.
Dranel
Profil
Bubák
Myslel jsem to jinak. Uděláš stránku a na tu se dívají návštěvníci s různými OS.
To je mi jasné. Já ale řeším, proč se to vykresluje různým písmem u mě. Tzn, že to záleží (i) na prohlížeči.

Prohlížeče IE a FF jsi vybral ty, proto jsem další nezmiňoval. IE jsem jako příklad nedal proto, že je oficiálně dostupný jen pro Windows.
Zkoušel jsem IE6, IE7, FF, OP, NN i Chrome. Všechny prohlížeče dané tagy vykreslily pro mě záhadným písmem, kdežto Opera použila jako jediný browser "Courier New". No a mě prostě a jednoduše zajímá, co je to za ten záhadný font :-)

Teď si nejsem jistý, zda se navzájem chápeme.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0