Autor Zpráva
mm
Profil *
Když mám <div style="min-width: 700px;">...</div> a jako obsah dám např. nějakou tabulku, která je širší, tek potřebuju, aby se <div> roztáhl. Částečným řešením je dát mu float: left/right; další problém ale je, že ho potřebuju mít zároveň vycentrovaný :-(
Paja
Profil
tohle jsem viděl řešit hackem pro IE s podtržítkem .. ale min-width myslím nefunguje korektně v exploreru, takže nedoporučuji. Osobně jsem se ještě nesetkal s příkladem, kde by bylo nutné použít min-width či min-height
Paja
Profil
a pokud bys chtěl floatovat tak by možná stálo za to to ještě obalit jedním divem .. hodil by se příklad
mm
Profil *
Tohle je roztahovací a zelený rámeček opravdu neřeteče přes červený, ale já chci, aby byl červený uprastřed prohlížeče, a margin: 0 auto; nic nedělá, protože je float:left/right;
<div style="float: left; min-width: 700px; /*margin: 0 auto;*/ border: 1px solid red;">
<div style="width: 1000px; border: 1px solid green;">velký vnitřek, který by měl vnější DIV roztáhnout</div>
</div>

Tohle je uprasotřed, ale neroztahuje se (jediná změna je, že jsem dal pryč float)
<div style="min-width: 700px; margin: 0 auto; border: 1px solid red;">
<div style="width: 1000px; border: 1px solid green;">velký vnitřek, který by měl vnější DIV roztáhnout</div>
</div>

Kdybych to něčím ještě obalil, tak se to tak jako tak tím floatem hodí k jednomu z krajů, tzn, že by ten obalovací blok musel být taky roztahovací (nestačilo by width: 100%; text-align: center) a byl by stejný prolblém - musel by se šířkou přizpůsobit vnitřku, aby se mohl nějak centrovat, ale to (přizpůsobení) jinak než floatem neumím, a pak se to nedá centrovat... a furt dokola :-)
Str4wberry
Profil
Kde je problém? V min-width v Exploreru?
mm
Profil *
je problém v firefoxu, v ničem jiném jsem to nezkoušel - a to v tom, že to (černevý rámeček) neumím zarofnat na střed, když má float
Paja
Profil
mm
hmm, tak to nevím. Float nepůjde vystředit. Přesto si nedovedu představit využití ... k čemu to konkrétně potřebuješ, nejde to řešit uplně jinou cestou? pokud na tom chceš založit design webu, tak nevím jestli je to šťastná volba ..
Paja
Profil
<table style="background-color: red; margin: 0 auto; " >
<tr>
<td style="background-color: black; color: white;" >
  <div style="min-width:500px; text-align: center; background-color: green;">
  Vystředěno a min-width: 500px
  </div>
</td>
</tr>
</table>

ale všichni víme jak funguje min-width v exploreru

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0