Autor Zpráva
Volt
Profil *
Zdravim, mam takovy problem. V opere samozrejme vse funguje jak ma, ale FF me dela zvlastni vec. Odkazy v textu se pri tiskovem nahledu zacnou krizit s textem. Problem by to nebyl, kdyby to delali vsechny prohlizece. Pokud nastavim margin tak v opere je to odskocene o pekny kus. Tak jsem se chtel zeptat, lze nejak udelat podmineny komentar pro Operu nebo FF? Pro IE znam, ale techto sem se nikde nedopatral.

Predem diky,
Volt
Mike8748
Profil
>> ale techto sem se nikde nedopatral.
nebude to tim ze jediny IE podporuje ty podminene komentare?

udelej styl aby fungoval v FF spravne, pak pomoci komentaru to napravis v IE
Volt
Profil *
Mike8748
Akorat ze FF a Opera to preklada kazda jinak. S IE problem nemam. Nejdriv cti poradne pak reaguj.
Railbot
Profil
Volt
Jak "křížit" s textem? Dej odkaz. Dělat nějaký spešl styl pro FF nebo Operu je v 99,9% případech nesmysl a není to potřeba. Chyba bude jinde než v těchto prohlížečích.
Ondřej Fibich
Profil
Zkus změnit display na inline-block; ale v IE nech display normalně inline (IE8 < nepodporuje inline-blick)
Volt
Profil *
inline-block;

Tak jsem se konecne vratil do civilizace kde je internet. :) Mockrat dekuji. inline-block funguje temer dokonale. Z 9 browseru to nepomohlo jen v netscapu. Takze je to pro me vyresene.

Jeste jednou mockrat dekuju.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ondřeje Fibicha:
IE8 < nepodporuje inline-block
Vážně? Co já vím, tak historicky první prohlížeč znající „inline-block“ byl Explorer 6.0.
Měsíček
Profil
Reaguji na Chamurappiho:

IE5.5 nepodporoval hodnotu "inline-block" vůbec, teprve v IE6 a IE7 byl nějáký náznak ovšem podpora této hodnoty byla nedokonalá, teprve IE8 ji vykresluje tak jak by měla být vykreslována a taky tak jak ji znají jiné prohlížeče.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Měsíčka:
teprve IE8 ji vykresluje tak jak by měla být vykreslována
Tuto hodnotu si vymysleli tvůrci Exploreru. Když si odmyslíme zjevné chyby (třeba to, že se nefunguje na všech HTML elementech), tak je první implementace vzorem a specifikace by se jí měla podřídit.
V čem dalším je (kromě zmíněné vybíravosti) podpora v Exploreru 6 nedokonalá? Mně nepřipadá jako „náznak podpory“.
Měsíček
Profil
"Když si odmyslíme zjevné chyby (třeba to, že se nefunguje na všech HTML elementech)"

V IE8 už snad ano, ne? :-)

"tak je první implementace vzorem a specifikace by se jí měla podřídit. "

To není pravda, kdyby tato myšlenka měla vládnout, tak by se měla specifikace podřídit také <marquee>, <blink>u .. a mnoha mnoha dalším, specifikace je tu pro tvůrce jáder prohlížečů ne naopak.
"V čem dalším je (kromě zmíněné vybíravosti) podpora v Exploreru 6 nedokonalá?"

Tuhle vlastnost jsem nestudoval do hloubky, ale základní fakt, že inline-block v IE6 nefunguje na všech elementech, je zásadní prohřešek.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Měsíčka:
kdyby tato myšlenka měla vládnout, tak by se měla specifikace podřídit také <marquee>, <blink>u
To by bylo fajn. Pomohlo by to jednotnosti implementací, což je hlavním smyslem existence specifikací.
Řekl bych, že současný návrh CSS 2.1 se u „inline-block“ podřizuje záměrům vývojářů Exploreru.

fakt, že inline-block v IE6 nefunguje na všech elementech, je zásadní prohřešek
Hodnoty „inline“ a „block“ též nefungují na všech elementech a nikomu to nepřipadá tak zásadní, aby mluvil o nějakém náznaku jejich podpory.

Vrátím-li k tématu tohoto vlákna:
V Exploreru na odkazech „inline-block“ funguje. Ve starší Mozille „inline-block“ nefunguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0