Autor Zpráva
Brko
Profil *
Prosím o pomoc. Na webu www.quill-outdoor.cz se mně rozhodí layout v IE 6 vlivem špatného box modelu. Poradí někdo narychlo co změnit? Existuje ověřený nástroj, který by simuloval prohlížeče. Předpokládám, že na jeden comp nenainstaluju IE 7 a 6 zároveň. Díky za pomoc.
Railbot
Profil
Předpokládám, že na jeden comp nenainstaluju IE 7 a 6 zároveň
Předpokládáš špatně. Pokud máš nativní IE7 sežeň si IE6 standalone v případě XP, pokud máš Visty pomůže IEtester.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Brko:
se mně rozhodí layout v IE 6 vlivem špatného box modelu
Ne. Šestka používá na tvém webu stejný box model jako ostatní užívané prohlížeče.

Poradí někdo narychlo co změnit?
1) Trápí tě zdvojení marginu, minimálně na <div class="pravy-sloupec-vlevo">. Nastav všem plovoucím blokům s levým marginem „display: inline“.
2) <div>y s třídami „nadpis-info“ a „nadpis-kosik“ se nevejdou do svých rodičů, protože při box modelu, který užíváš, se padding (20px vlevo) přičítá k width (220px). Rodič má šířku nastavenou na 220px a Explorer ho natáhne na 240px.
Brko
Profil *
Chamurappi
Díky, hned se do toho pustím. Je to překopaná Joomla a abych pravdu řek - čert aby se v tom vyznal.

Railbot
IEtester je super. Díky.
Brko
Profil *
Jetšě jednou díky pánové. V 5.5 to je ještě o ničem, ale na to už dlabu. Starosti mi dělá IE 8beta, ale to jsou už jen muchy.
Bubák
Profil
Starosti mi dělá IE 8beta, ale to jsou už jen muchy.
Tak počkej, až se "dobetí", pousta much odletí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bubáka:
Rozhodující asi není přesně moment vydání, ale moment, kdy MS řekne, že má hotové vykreslovací jádro.
Jsem zvědav, kolik webů se ve finální osmičce rozpadne jen proto, že jejich autoři horlivě ladili pro betaverzi…
Str4wberry
Profil
Pro Internet Explorer 8 se bude ladit krásně:
<meta http-equiv='X-UA-Compatible' content='IE=7'>
Brko
Profil *
Str4wberry
Tak to by bylo super, kdyby to fungovalo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Brko:
Vždyť to už v betaverzi funguje, ne?
Brko
Profil *
Chamurappi
Podle mne ne. Nevim proc, ale mizi mne jednotlive prvky na strance .. objevi se az po najeti mysi

Resim dalsi problem: neporadi nekdo proc se mi v Opere a Mozille nezobrazuje pozadi hlavniho divu? V IE to funguje ... zkousel jsem snad vsechno :(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0