Autor Zpráva
taltos
Profil *
Zdravím,

mám problém s průhlednosti divu. Mám ji nastavenou pro všechny prohlížeče správně, nicméně mi to nechce spolknout validátor CSS (s HTML problém není). Dá se to nějak ošetřit tak, aby byl web i s tímto zápisem validní? Web naleznete tady:
http://www.fait1991.cz/bryksa/bikestone/

Problematický kód:
div.logo {
filter:alpha(opacity=65);
-moz-opacity: 0.65;
-khtml-opacity: 0.65;
opacity: 0.65;
width: 400px;
height: 110px;
background-color: white;
}

Výsledek u validátoru:

http://jigsaw.w3.org/css-validator/validator?uri=+http%3A%2F%2Fwww.fai t1991.cz%2Fbryksa%2Fbikestone%2F++++&profile=css21&usermedium=all&warn ing=1&lang=en

Předem díky za nápady.
yFang
Profil
taltos
A proč to potřebuješ mít validní?
Dranel
Profil
Nedělat průhlednost vlastnostmi, nýbrž obrázkem (+pngfix pro IE).
imploder
Profil
Dranel
Nedělat průhlednost vlastnostmi, nýbrž obrázkem (+pngfix pro IE).
To zase nebude fungovat v IE6. Lepší mít nevalidní stránky, co fungujou, než validní, co nefungujou.
joe
Profil
taltos
ale není validní?
No a co? Chceš být in s ikonkou v patičce ukazující na validní CSS? Nebo ti to snad řekli ve škole, jak je jejich zvykem?

imploder
To zase nebude fungovat v IE6
Fungovalo by to, proto to je pngfix.

Dranel
Na jednu věc používat zbytečně pngfix...

---

taltos
Validita není důležitá téměř v ničem. Je jen dobrá pro kontrolu, jestli jsou všechny tagy třeba uzavřené a není nikde překlep, jinak je celkem k ničemu.
Nox
Profil
taltos
Píšeš -moz- vlastnost pro Mozillu, -khtml-, filter pouze pro IE atp. vlastnosti příslušející nějakému (málu) prohlížečů,
tak nemůžeš čekat, že to bude validní...

imploder
Právě proto tam dával tu závorku;) Ale záleží na tom, co je potřeba...png nejde animovat, ale zase může být průhledné různě na jiných místech atp.
taltos
Profil *
yFang
Validita je u prefesionálních webů slušností. Prohlížeče takové weby dokáží vždy a bez problémů přečíst a zobrazit.

joe
Nevím, kde jsi vzal, že bych to měl mít ze školy. Takže nevím proč tento OffTopic. Ne, opravdu nepotřebuji být "in" a mít ikonku v patičce. Jak jsem uvedl výše, myslím si, že každý web by měl být validní podle standardů.
Obrázek pro mě v tomto případě není vhodný ale díky za možnou variantu.

Nox
I pokud bych odstranil "-moz- vlastnost pro Mozillu, -khtml-", stejně by to k validitě nepřispělo.

Díky za reakce. Výsledek je, že to holt validní nebude, nevadí. Jen jsem chtěl vědět, jestli je nějaká možnost.
Chamurappi
Profil
Reaguji na taltose:
Validita je u prefesionálních webů slušností.
Slušností vůči komu? Návštěvníka nezajímá, prohlížeče nezajímá, vyhledávače nezajímá.

Prohlížeče takové weby dokáží vždy a bez problémů přečíst a zobrazit.
S tím „vždy“ to platí jen pro standardům vyhovující prohlížeče. Ty neexistují. Naštěstí.

každý web by měl být validní podle standardů
A ty standardy by měly být realistické a jít s dobou. Vlastnosti filter i -moz-opacity existují už řadu let a není chybou kodéra, že si toho konsorcium nevšimlo.
DoubleThink
Profil *
Validita je u prefesionálních webů slušností. Prohlížeče takové weby dokáží vždy a bez problémů přečíst a zobrazit.
Jak vidíš přímo na svém příkladu, tak nedokážou. Kromě toho vendor-prefixy by podle některých názorů měly specifikacím vyhovovat.
joe
Profil
taltos
Nevím, kde jsi vzal, že bych to měl mít ze školy. Takže nevím proč tento OffTopic. Ne, opravdu nepotřebuji být "in" a mít ikonku v patičce. Jak jsem uvedl výše, myslím si, že každý web by měl být validní podle standardů.
Každý profesionálnější web by měl být hlavně dobře všude zobrazitelný. Ze školy jsem napsal proto, protože ve školách často vyžadují validnost a to i na VŠ, kde by měli být chytřejší, ale jak se zdá, tak nejsou, protože stránku s errorama by mi vrátili... (a pak se má člověk někde chlubit, že má vysokou...).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0