Autor Zpráva
Lama
Profil *
Dobrý den mám dotaz ohledně CSS jak je vidět v nadpisu. Chtěl jsem se zeptat na tento příklad. Mám dva soubory menu.html a index.php když načtu přes include menu.html tak mi změní nastavení téma v index.php. Předem díky za odpověď.
Leo
Profil
A konkretni problem / dotaz? Pokud CSS deklarujete znovu tak samozrejme prepise predchozi pravidla, Leo
Lama
Profil *
Mám to tak, že načítám CSS styl zvlášť pro menu.html(menu.css) a index.php (index.css). A konkrétní problém je, že menu má odkazy odřádkovaný a já nechci aby byli odřákovaný pak všude a to právě teď dělá. No prostě nechci aby se ovlivňovali. Toď můj dotaz. Předem dík za vaš čas a pomoc.
Leo
Profil
Musite napsat pravidlo ne pro vsechny odkazy, ale jen pro ty v menu, Leo
Petra
Profil
Navíc jestli to dobře chápu, tak bude problém patrně i v tom, že jak index.php tak i menu.html obsahuje celou strukturu HTML dokumentu, i s tím ančítáním stylů. Ta struktura (<html>, <head>,<body> ...) se píše pouze do index.php, v menu.html je pak opravdu pouze to menu, nemá to být celá html stránka, jako je tomu např. při použití rámců.
Lama
Profil *
Petra: Tak jsem to zkusil a vysledek je uplně stejný. :-( Já už nevím. Nevidím tam opravdu nic špatně.

Leo: A poradíš jak?

Díky za podněty a odpovědi.
Martin
Profil
Zkus sem dát odkaz na tvé stránky.
Charlie
Profil
Já bych to viděl takhle: include souborů nefunguje jako rámce. Každý includovaný soubor automaticky přebírá styly nadřezeného souboru a naopak předává styly nadřazenému souboru. Problém, jak z toho ven je hodit menu do zvláštního divu (třeba s id "menu") a pomocí toho divu to ostylovat zhruba takhle:
a {

/* definice klasického odkazu */
}
#id_divu a {
/* definice odkazu v menu */
}
Lama
Profil *
Tady je odkaz http://su.wz.cz/pokus/pokus.php . Je to jen pokusná stránka takže neberte nic vážně. :-) Ale je na ní vidět ja ovlivňuje menu ten odkaz u prostred.
Leo
Profil
" Ale je na ní vidět ja ovlivňuje menu ten odkaz u prostred."

V jakym slova smyslu ovlivnuje? Co se tam chova jinak, nez chcete? Leo
Lama
Profil *
Je to odřádkovaný, nemá to mít bílí background. Šířka toho backgroundu je z menu.css a já bych chtěl mít jinou úpravu. Prostě to částečně nerespektuje index2.css.
Lama
Profil *
Menu jsou v pořádku, ale ta stránka co se načte ne. Jakoby vůbec nebrala to, že má číst styl z index2.css, ale přece ho částečně načte.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0