Autor Zpráva
Orchard
Profil *
Ach ta patička...

hned pro upresneni:

http://www.filmo.cz/busmat/

Zkoušel jsem Plaváčkovo řešení. Tento layout je však v jednom rozlišný - v horní části obsahového okna neni repeatované pozadí, ale pozadí s no-repeat (přechod atd...). Tento přechod má být textem a pozadím divu ignorován a pokračovat si svou cestou. V kombinaci s patičkou dole je to pro mě zabiják a už nevím, jak z toho ven. Začal jsem po pár hodinách logického zkoumání problému už dělat špatný postup pokus - omyl, až se do toho zamotal. Jednou se mi podařilo vypozicovat patičku dolů, ale byla dole jen při delším textu než okně => kratší text = patička vyskočí nahoru a pod ní pokračuje pozadí vesele dál. Může se na to někdo podívat? Jen tak očkem? Trávím nad tím už nějakou tu desátou hodinu a začínám si škubat vlasy.
yFang
Profil
Orchard
Zkus od div.pata umazat position:absolute;, tak mi to funguje ve FF.
Orchard
Profil *
Pro demonstraci, co se stane... umazal jsem position: absolute a zkrátil text. Viz. co se stane.

http://www.filmo.cz/busmat/
Davex
Profil
Nechápu moc dobře co je za problém - původní variantu jsem neviděl. Ve FF3 nepozoruji žádný problém, pokud přidám patě
position: absolute; bottom: 0;

Kterého problému jsem si nevšiml?
Orchard
Profil *
Tak...protoze jsi se na to podival ted... dal jsem position zpet a text prodlouzil.
Orchard
Profil *
Po prodlouzeni textu, kdyz je absolutni position, se paticka dolu nezarovna. Pokud je zarovnana a text je delsi nez okno, paticka jednoduse zmizi. ... tyka se FF a Opery.
Davex
Profil
Všechny vnořené bloky jsou plovoucí, takže musíš před patičku umístit ještě čistič (clear: both). Ten na patičce se neuplatní, protože je pomocí absolutního pozicování vyjmuta z toku dokumentu.
Orchard
Profil *
Davex: Za tohle bys měl dostat metál. Skláním se velice, děkuji.
Orchard
Profil *
Inu,... jeste stale ne :) Problemy s patickou pokracuji. Cistic vyresil odskok paticky ve FF, v Opere ale paticka mizi za pozadi stranky. Tedy tam je, ale kdesi pod jinym divem, nevidena. Dochazi mi napady...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0