Autor Zpráva
bojars
Profil
Zdravím známych i neznámych.

Trochu sa hrám s beztabuľkovým layoutom s viacerými stĺpcami a narazil som na jeden pre mňa zatiaľ nepochopiteľný problém:

Pôvodne trojstĺpcový layout s krajnými (menu?) stĺpcami s pevnou šírkou som riešil tak, že som do vnútorného divu s plávajúcou šírkou variabilne floatoval dva ďalšie, ktoré sú kombinované s blokmi na celú šírku tohto divu. Obsah som musel v blokoch uzatvárať <hr> (skúsil som aj <br>) s atribútom clear: both. Všetko by bolo fajn kým som nezačal vypĺňať bloky menu a keď som sa dostal na úroveň k <hr>, začalo mi to odsúvať bloky v obsahu. Asi je to názornejšie v praktickej ukážke:

http://bojars.sk/no_02/index.html

Bloky menu som vyfarbil ružovou farbou, obsah svetlomodrou. V ukážke som použil ten tag <hr>, lebo pri čiare je vidieť hranicu na ktorej dochádza k odsadeniu obsahu.

Otázka: vie mi niekto povedať, prečo element jedného bloku ovplyvňuje obsah iného a ako by sa dalo riešiť to, aby k tomu (k odsadeniu bloku)nedochádzalo?

ďakujem
habendorf
Profil
bojars

No vítej zpět, dlouho jsi tu nebyl :o)

Tohle je úplně jasný - ve středním (nefloatovaném!) sloupci máš clear pod těmi bloky, takže prohlížeče zcela správně pokračují s obsahem až za nejdelším floatovaným sloupcem, v tvém případě pravým.

Řešení je velmi jednoduché a zbaví tě i dalších problémů. Do středního sloupce zanoř ještě jeden div, dej mu width 100% a float. Nezapomeň ten float vyclearovat na konci středního sloupce.
bojars
Profil
habendorf

Zdravím Ťa človeče, som rád že ťa vidím :)

Jasné to bolo aj mne... teda až na to, že som si myslel, že prehliadače neuvažujú správne... podozrivé mi bolo len to, že som bol sám proti tým štyrom, na ktorých som to testoval.

Riešenie: pre niekoho jednoduché, pre iného (mňa) miestami stav ťažkej frustrácie (:-)) , ktorá (pokračovala) stupňovala už druhý deň... nuž čo: "kto umí ten umí...". Ale na druhej strane zase sa mi povrdila stará dobrá skúsenosť s úrovňou tohto diskusného fóra. Je to obdivuhodné že takto funguje aj po štyroch rokoch.

Vďaka za pomoc.

Prajem všetko dobré

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0