Autor Zpráva
Serifus
Profil *
Zdravím! Mám v menu pár tlačítek z obrázků. Po přejetí myšítkem přes některé z nich se obrázek efektně zmenšuje. Problém je v tom, že ono zmenšení obrázku s sebou vezme i zbytek menu, co má pod sebou. Menu se prostě hýbe podle změny velikosti obrázku. Jakým způsobem mu vnutit, aby zůstalo pevně v bloku a bylo tak nezávislé na hover přes obrázek? Díky předem
Honza_
Profil
Napadá mě jediné řešení a to nastavit menu (přesněji řádkám menu) pevnou výšku.
Serifus
Profil *
Napadá mě jediné řešení a to nastavit menu (přesněji řádkám menu) pevnou výšku.


Jak, prosím? Nic mě nenapadá :-(
panther
Profil
Serifus
line-height nebo height položkám menu?
Serifus
Profil *
A jde to vlastně i upravit marginem, ne?
Tundra
Profil *
Já bych to udělal tak, že každé tlačítko bude vypadat např. takhle:

<style>
.talcitko{
height=30px;
vertical-align: middle;
text-align: center;
}
</style>

<div class="tlacitko">
<!-- sem se umísti zmenšovací tlačítko -->
</div>

Prostě tvé tlačítko umístíš do jiného divu, který drží pevně výšku, takže tvé tlačítko se může zmenšovat jak chce.

Jediná nevýhoda je, že když ukážeš jen na okraj tlačítka, toto se dostane z výběru a začne se ti rychle zvětšovat a zase zmenšovat a tak dál. To by se dalo vyřešit nějak tak, že odkaz uděláš z celýho toho vnějšího divu, ale to mi dělalo v IE trochu problémy, takže to nevim jistě.


Jednoduché řešení by taky bylo prostě místo zmenšení tlačítka dát na pozadí jen menší obrázek, ale objekt nechat normální.
Tundra
Profil *
Taky by to šlo jak říkáš, že by si současně se zmenšením talčítka zvýšil o stejně margin nahoře a dole, takže by tlačítko vlastně zabíralo stejnou plochu.
Serifus
Profil *
Ok. Já to nějak zkusim. Ten margin vypadá dobře. Akorát je to různý pro IE a FF.. :((
panther
Profil
Tundra
height=30px;
spíše
height: 30px;
Šéva
Profil
Dobrý den,

řeším podobný problém. Dělám responzivní web a narazil jsem na problém s menu v menším rozlišení. Když si otevřete tuto stránku:
http://skola.tera-sebevrazi.cz/
A zmenšíte si ji natolik, aby Vám zmizelo celé menu a zůstalo tam pak pouze "Menu" a kliknete na to, tak se sice zobrazí menu, ale zároveň se i posune vše, co je pod tímto menu.

Mohl by mi prosím někdo poradit, jak na to?

Děkuji
pharaon.jh
Profil
tady si můžeš vybrat nějaký, je jich tam hodně - http://www.jqueryrain.com/?s=responsive+menu
Šéva
Profil
pharaon.jh:
Super, díky moc. Sice jsem si to chtěl udělat svépomocí, ale tohle bude asi o dost rychlejší.
Keeehi
Profil
Šéva:
Vždycky si můžeš vybrat to co se ti líbí, zjistit, jak jim to funguje a pak si to podle toho vytvořit sám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0