Autor Zpráva
Luc
Profil *
Dobrý den,

potřebuji poradit, jak v externím souboru nastavím pozadí jednoho rámu ("top"), zatímco ostatní rámy mají pozadí nastavené jinak.

mám zapsané takto:

body {background-image: url("pozadi.jpg")}
#top body {background-image: url("top.jpg")}


Ve všech rámech mám ale pozadí "pozadi.jpg", takže je zřejmě něco špatně a už si s tím nevím rady :-(

Předem moc děkuju :o)
panther
Profil
Luc
Ve všech rámech mám ale pozadí "pozadi.jpg", takže je zřejmě něco špatně a už si s tím nevím rady :-(
pozadí „pozadí.jpg“ je u body, nikoliv u jednotlivých rámů.

pozadí pouze pro top zapiš takto:
#top {background: url('top.jpg');} 
panther
Profil
Luc
ještě bych ti doporučil trochu čtiva k tvé problematice.
Luc
Profil *
panther:
děkuju za rady i za poučení, ale nějak mi to nefunguje :o(
(zkoušela jsem i smazat středník před tou poslední závorkou i místo jednoduchých uvozovek dát dvojité, ale nefunguje :o((
jinak vím, že mám značné mezery, jsem začátečník - samouk, takže se učím dle toho, co právě potřebuju... každopádně díky za tip, určitě si to pročtu ;.)
panther
Profil
Luc
máš to v HTML takto:
<frame id="top">
?
Luc
Profil *
panther:
<frame name="top" src="top.html" scrolling="no" frameborder="1" bordercolor="Wheat">

takže místo name mám dát id? :o/
panther
Profil
Luc
myslím, že tam může být id i name, ale totožné. Každopádně pro stylování v CSS je třeba id (v CSS zapsáno jako #)
Luc
Profil *
panther:

jestli to dobře chápu, je jedno, jestli bude v html uvedeno frame name="top", nebo frame id="top" - pokud bude v tom .css souboru uvedeno #top..... , mělo by to fungovat?

jestli to tak je, tak to pořád nefunguje... :o(
panther
Profil
Luc
zkus tam dát id místo name, případně tam nech obojí, jestli tam name potřebuješ.. ale id tam být musí.

Kdyžtak tvůj výtvor nahraj někam na wz.cz, ať je vidět kód.. mělo by to takhle fungovat..
Luc
Profil *
mám tam i frame name, i id, tak nevím...

http://lmp.ic.cz

zatím jsou pořád ve výstavbě, tak se nelekni :o))
panther
Profil
Luc
framy moc neznám, ale tipoval bych to tak, že frame je průhledný a nelze mu nastavit background. Jak tam máš ten obrázek pozadi.jpg, tak ho máš u body, nikoliv u framů.

nevím, jestli se ti bude chtít stránky předělávat, nicméně jsou tu perspektivnější a méně problematická řešení, jak takovou stránku udělat. Tady máš návod na 3-soupcový layout.

A omlouvám se, framu zjevně background nelze nastavit..


Tohle by šlo obejít tak, že bys to udělal následovně (jelikož to pozadí je jednobarevné):
body {background: #ead4a3 url('top.jpg') center top no-repeat;}
Luc
Profil *
jé, já to můžu vlastně udělat úplně jednoduše.... do toho vrchního rámu (top) prostě nedám odkaz na ten .css soubor a nastavím si tam to pozadí ručně - tam stejně nic měnit nebudu, to bude pořád stejný... to by mělo jít, ne? ;o)
panther
Profil
Luc
teď jsem zjistil, že vlastně pořádně nevím, jak ty rámy fungují a že je mi to celkem jedno.. ale zkusit to můžeš :o)

btw. místo body {background: url(pozadi.jpg);} můžeš skutečně dát body {background: #ead4a3;} - bude to totéž, protože pozadi.jpg je jednobarevný obrázek..
Luc
Profil *
Panther:

já vím, ale nechtěla jsem experimentovat s "mícháním", resp. vybíráním té správné barvy.... tohle bylo pro mě v danou chvíli jednodušší :o)

Jinak funguje to, je to sice jednoduchý a asi né úplně košér řešení, ale jde to :o)

Každopádně děkuju za rady a hezkej den ;o)

Lucka
panther
Profil
Luc
experimentovat nemusíš, tu správnou barvu jsem za tebe našel ;)

a kdyžtak přihoď nějaký kontakt. když je to pro dobrou věc, možná by s tím webem šlo něco udělat..:o)
nowoten
Profil
ahoj lidi potreboval bych pomoct udelal sem stranku v ramech pres procenta nastavil pozadi vse slo dobre ale v jinem rozliseni sou obrazky treba usekle nevite si s tim rady
Railbot
Profil
nowoten
Ahoj člověče, založ si vlastní téma.
nowoten
Profil
a to musim nemuzete mi prosim odpovedet
Chamurappi
Profil
Reaguji na nowoten:
Musíš. Nepořádek nám vadí víc než to, že ti nepomůžeme.
panther
Profil
nowoten
a to musim nemuzete mi prosim odpovedet
je to minimálně lepší, máš větší šanci, že ti někdo odpoví.

potreboval bych pomoct udelal sem stranku v ramech pres procenta nastavil pozadi vse slo dobre ale v jinem rozliseni sou obrazky treba usekle nevite si s tim rady
dokud nedáš odkaz na stránku, nebudu čistit křišťálovou kouly, abych věštil.

Jestli chceš nějakou univerzálnější radu, vykašli se na rámy a podívej se po nějakém normálním layoutu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0