Autor Zpráva
catriona
Profil *
Ahoj. Ráda bych se zeptala, jaky je kod nebo jak se dělá, aby se všechny části stránky směrem dolu zobrazovaly v rovině a končili až pod textem, který je delší. No asi to řikám špatně... Vytvořila jsem si vzhled, rozkouskovala a pomoci html a css naprogramovala stranku. Mam tři základ části - horní obrázek a pak dvě části - jedna na menu a jedna na obsah. No a ráda bych aby se tyto části posouvaly dolu společně s textem podle delší části - no bylo by to pro tohle (možna na zakladě toho byste mi mohl někdo poradit a pochopíte co myslim): http://ice.catriona-mysteria.net.
To samé nevím ani u stránky http://lay.catriona-mysteria.net/ice :)
Děkuju děkuju děkuju moc, pokud byste mi někdo poradil :) Díky
Bubák
Profil
zase?
Nefunguje to! aneb jak napsat dotaz
catriona
Profil *
No ja chapu, že zrovna Tebe tento dotaz obtěžuje, ale já to bohužel hledala všude možně a bohužel mi nic nefungovalo nebo jsem na nic nepřišla. Proto jsem sem ten dotaz dala a předem moc poděkovala, pokud by mi někdo poradil. Omlouvam se, pokud jsem se někoho dotkla, že to je ve dvou kategoriích, ale nevěděla jsem kam to zařadit :( Tak sorry že se tě to dotklo :)

Stále ale předem moc moc moc moc moc moc děkuju, pokud by mi někdo poradil. Díky
catriona
Profil *
I když o tom, že mi někdo poradí už začínám silně pochybovat. Obzvláště po tom, co jsi mi Ty prave napsal, misto abys poradil... :/
Plaváček
Profil
catriona

No, možná bych i rád poradil, ale z dotazu nejsem ani trouchu moudrý.
catriona
Profil *
:) Tak to je mk zcela jasný :D
No jde zkrátka o to, že stranky se posunuje směrem dolu podle textu, ale pozadí ne - když se mrkneš na oba odkazy, uvidíš. Mě jde o to, že v tom jednom odkazu se mi pozadí rozhazují podle délky a neni to, že jsou obě v rovině dole stejně podle toho, které je delší (to je u druhého odkazu). U toho prvního se pozadí prostě zastaví v délce, v jaký je "vyrobeno", i když text pojkračuje dál... mě jde spíše hlavně o to pozadí.
Sakra, nějak mi to nejde vysvětlit... Moc ale díky, pokud to ty něbo někdo jiný pochopí :)
panther
Profil
catriona
as hledáš vždy stejně dlouhé sloupce
catriona
Profil *
? Asi jsem nějak zmatená... hledám stejné sloupce? No dlouho mi trvalo, než sem přišla na to rolování... trochu mi sle zarazilo, že se zase najednou neposouva dolu to pozadí. No snad pro pochopení pomůže zápis css, co mám u toho prvního odkazu použit. Něco je tam určo blbě nebo něco chybí či přebejvá, ale nemůžu přijít na to co :/

<style type="text/css">
<!--
body{
scrollbar-arrow-color: #FFFFFF;
scrollbar-base-color: #4A687D;
scrollbar-face-color: #4A687D;
scrollbar-highlight-color: #94CBDF;
scrollbar-shadow-color: #294559;
scrollbar-3dlight-color: #263E4F;
scrollbar-track-color: #000000;
scrollbar-darkshadow-color: #263E4F;
}

#hack { float: left; text-align: left; display: block; margin: auto; overflow: none; width: 940px; background-image: url('bg.jpg');}
#hlavni { padding: 0px; margin: auto; width: 940px; float: center; overflow: none}

.head { font-family: verdana; font-size: 13px; color: #99CC66; font-weight: bold; text-align: center; background-color: #336633; border: Black solid 2px; moz-border-radius: 4px; height: 18px; background-image: url('head.gif'); padding-right: 15px; text-transform: uppercase; background-repeat: no-repeat;}
.head2 { font-family: verdana; font-size: 13px; color: #99CC66; font-weight: bold; text-align: center; background-color: #336633; border: Black solid 2px; moz-border-radius: 4px; padding: 1px; text-transform: uppercase; background-repeat: no-repeat;}

.o1 { background-image: url('o1.jpg'); width: 940px; height: 274px; background-repeat: no-repeat}
.pado1 { padding-left: 60px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;}
.left { background-image: url('o2.jpg'); background-repeat: no-repeat; float: left; width: 272px; top: 976px; left: 0px;}
.right { background-image: url('o3.jpg'); background-repeat: no-repeat; float: right; width: 668px; top: 976px; left: 0px;}
.padleft { padding-left: 65px; padding-right: 20px; padding-top: 0px;}
.padright { padding-right: 90px; padding-left: 18px; padding-top: 0px;}
.pado1 { padding-left: 60px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;}

A:link {color: #FFFFFF;text-decoration: none; cursor: cursor;}
A:visited {color: #FFFFFF;text-decoration: none; cursor: cursor;}
A:active {color: #FFFFFF;text-decoration: none; cursor: cursor;}
A:hover {color: #CCCC66;text-decoration: none; cursor: cursor;}

.nav:link {color: #999999;text-decoration: none; cursor: cursor; font-weight: bold; background-repeat: no-repeat;}
.nav:visited {color: #999999;text-decoration: none; cursor: cursor; font-weight: bold; background-repeat: no-repeat;}
.nav:active {color: #999999;text-decoration: none; cursor: cursor; font-weight: bold; background-repeat: no-repeat;}
.nav:hover {color: #CCCC66;text-decoration: none; cursor: cursor; font-weight: bold; position: relative; left: 1px; top: 1px; background-repeat: no-repeat;}

body
{background-color: #000000;
background-attachment: scroll;
background-repeat: repeat;
font-family: verdana;
color: #999999;
letter-spacing: 0px;
font-weight: normal;
font-size: 10px;
margin: 0px;
overflow: none;
cursor: default;}

td { font-family: verdana; font-size: 11px; color: #A19FC9; font-weight: normal; }
-->
</style>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0