Autor Zpráva
Radek Hrabůvka
Profil *
Pro stránku http://www.volny.cz/cbov/schemata/zdroj_2a.htm jsem potřeboval, aby mi obrázek (schema) vyšel na papír celý při běžném tisku na výšku. Promyslel jsem pro a proti všech řešení a chtěl jsem to vyřešit inline stylem přímo u <img> natvrdo zadat pro tisk rozměry v mm. Skopčil jsem zápis ze stránky "Odlišné formátování tisku":
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-tisk.html
<p style="@media print{ text-indent: 10% }">Text odstavce.</p>
Pak jsem "bojoval" (nebudu rozepisovat), ale nad tiskem jsem nevítězil. Abych si urychlil další testy, na novou čistou stránku jsem napsal:
<h1 style="@media screen{ color: red }">Text odstavce.</h1>
Myslím, že Yuhův příklad nefunguje. Kouknul jsem i na stránku "Zkouška tiskových CSS"
http://www.jakpsatweb.cz/priklady/media.html, ale tam inline zápis není.
Vyřešil jsem to zápisem:
<style media="print">
/* zápis stylu */
</style>
Přesto by mne zajímalo, jak správně zapsat "media" do inline stylu, pokud to je vůbec možné.
Charlie
Profil
Inline to asi zapsat nepůjde, už proto, že @media print{ text-indent: 10% } je blbost. Syntaxe je špatná, myslím, že tudy cesta nevede. Radši to napiště do externího CSS.
Yuhů
Profil
Charlie, asi jsem tě nepochopil. Proč si prosím myslíš, že syntaxe @media print{ text-indent: 10% } je blbost? Ano, pravda, v moderních prohlížečích nefunguje v inline stylu.

V externím CSS tuhle konstrukci ale používám ji několik let na Jak psát webu i jinde a nemám s tím problém. Je to podle mě lepší než linkovat dva styly, protože se tím ušetří jedno kritické http spojení (kritické protože je na začátku a protože se na něj čeká).

Jinak děkuju za upozornění, ten inline zápis opravdu nefunguje. Na stránce to opravím.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0