Autor Zpráva
pk
Profil *
:D ted opravdu nevim kde jsem udelal chybu nebo kde mam nejaky preklep??? Proc mi nefunguje takto nastylovana tabuka?

.01_table_full {
	border: 1px;
	width: 750px;}

.01_table_topic td {
	padding: 0 0 0 5px;
	font-weight: bold;
	color: #3882c3;}
	
.01_table_text td {
	padding: 0 0 0 15px;
	text-align: justify;}

<table class="01_table_full">
  <tr class="01_table_topic">
    <td>00.00.0000 - systemova zprava 01</td>
  </tr>
  <tr class="01_table_text">
    <td>
    	das djhg hj das djhg hj das djhg hj das djhg hj das djhg 
     </td>
  </tr>
</table>


diky za rady..
pk
Profil *
jen doplnim, ze styly jsou v externim souboru, takto to vedle sebe v dokumentu neni... ostatni veci funguji, ale toto ee :)
Miloš
Profil
Dvě chyby:
1) třída (class) nesmí začínat číslicí
2) border: 1px; je nedostatečné; co styl a barva? například border: 1px solid black;
pk
Profil *
jj, ted jsem take zjistil, ze kdyz odstanim z nazvu tridy cislici tak uz to neco zacina delat... :) a kdyz bude border: 0px; tak nemusi obsahovat styl a barvu, nebo ano?
pk
Profil *
tak uz jsem to otestoval... diky za rady!!!
Miloš
Profil
pk
kdyz bude border: 0px; tak nemusi obsahovat“ nic uvedeného. Stejně jako když napíšeš border: none;
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
1) třída (class) nesmí začínat číslicí
Smí, nic to nezakazuje. Ale v selektoru pak musí být ta číslice zapsaná escape sekvencí.
Miloš
Profil
Chamurappi
Budu ti to věřit.
Ale přesto – protikladná analogie k nevalidnímu, leč funkčnímu kódu – proč to používat, když to nefunguje (byť se to smí).
A protože názvy tříd slouží i jako orientace pro kodéra, escapovat číslice na přehlednosti nepřidá – to je spíš obfuskace.

Mimochodem – ID, jestli se nepletu, číslicí začínat nesmí, takže – aby to člověk nepopletl, nikdy neudělá chybu, když se číslicových začátků vystříhá (stejně jako třeba diakritiky, mezer a velkých písmen u názvů souborů).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
proč to používat, když to nefunguje (byť se to smí)
Ve standardních režimech prohlížečů to funguje.

ID, jestli se nepletu, číslicí začínat nesmí
Teoreticky nesmí, prakticky to i s ní ve standardních režimech funguje.

escapovat číslice na přehlednosti nepřidá – to je spíš obfuskace
Z 0 až 9 se stane \30 až \39, to by nebylo až tak matoucí. Mátla by až ta mezera za escape sekvencí, pk by musel v uvedeném kódu zapsat první selektor jako „.\30 1_table_full“.
Bubák
Profil
border: 0px; tak nemusi obsahovat styl a barvu, nebo ano?
Jde o sdruženou deklaraci, funguje to celkem jednoduše.
Pokud některou z hodnot vynecháš, bude mít výchozí (initial) hodnotu. Pokud, stejně jako já, neznáš výchozí (initial) hodnoty, můžeš se podívat do na stránky W3C do CSS specifikace, postupovat metodou pokus/omyl na jednoduchém příkladě. Ideální je to zkombinovat, protože nihdy nevíš, jestli tě některý z prohlížečů nevypeče, třebas IE se někdy chová jinakpříklad.

Příklady:
border: 0
tloušťka 0, styl rámečku žádný, barva se zdědí

border: 1px
tloušťka 1px, styl rámečku žádný, barva se zdědí

border: red
tloušťka medium, styl rámečku žádný, barva červená

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0