Autor Zpráva
Stamina01
Profil
Zdravím, měl bych na vás prosbu. Nejde mi do hlavy vlastnost overflow u prvku html a body.
Přečetl jsem si způsob jak udělat fixní pozici prvků v IE za pomoci právě této vlastnosti, a tedy tak, že prvku html nastavíme overflow:hidden a prvku body overflow: scroll (resp. auto). Potom by se měli absolutně pozicované prvky chovat jako fixní, protože jsou pozicované vzhledem k html. A tady začíná problém, který jsem nepobral.

Jaká je tedy výchozí hodnota vlastnosti overflow u prvku html a jak ovlivňuje základní posuvníky kolem okna v prohlížeči?

Jde mi o to, jestli tato vlastnost může za posuvníky u okna prohlížeče a případně proč je tomu tak.
Vím jistě že se posuvníky dají pomocí overflow:hidden vypnout, avšak její výchozí hodnota je visible- takže by posuvníky vytvářet neměla. A navíc jde o vlastnost, která má své uplatnění pouze u přetékajícího obsahu a to prvek html a body nemusí být. Přesto se posuvníky zobrazují.

Jak je to tedy s overflow a posuvníky kolem základního okna v prohlížeči? Ujasnil by mi to někdo. Děkuji...
Bubák
Profil
Souvisí to s výchozími styly prohlížečů, každý prohlížeč je má trochu jiné.
Něco je v tomto článku: http://interval.cz/clanky/jak-je-to-s-vychozimi-hodnotami-v-css/
Jediný prohlížeč, který má volně přístupný výchozí stylopis, je Firefox, něco se dá zjistit u Safari.
Stamina01
Profil
Ve výchozích stylem prohlížečů jsem u html hodnotu overflow nenašel. Tudíž by měla mít hodnotu visible. Spíš jde o to že spolu jistým způsobem souvisejí značka html, vlastnost overflow a posuvníky průzoru okna a to nejspíš tak že se posuvníky zobrazují právě u průzoru do dokumentu. Když budu mít menší průzor(okno prohlížeče) něž dokument samotný a prvku html nastavím overflow:hidden, tak mi všechny hlavní posuvníky z prohlížeče zmizí. To ale neřeší fakt (spíše mou domněnku) že by tyto posuvníky neměly záviset na vlastnosti overflow a tedy by na ně neměla mít vliv, protože nic z prvku html nepřetéká.
Jde pouze jenom o odrolování stránky, která se nevejde do okna prohlížeče. A posuvný mechanismus by měl zajistit klient bez ohledu na vlastnost overflow.

To je to v čem tápu...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0