Autor Zpráva
xxx
Profil *
Ahoj,
může mi někdo vysvětlit, proč při použití odstavce P mi nefungují některé CSS vlastnosti a formátování? A stačí změnit odstavec na DIV a vše jede bez problémů...

Díky moc:)
Charlie
Profil
Odstavec <p> má již některé předdefinované vlastnosti (margin, padding), bohužel v různých prohlížečích mají různé hodnoty.
Spikee
Profil
Pozri http://www.jakpsatweb.cz/div-span.html
Nai Dzet Quiv
Profil
Moment, moment: všechny vlastnosti, které jdou v CSS přiřadit <div>u, ty jdou přiřadit i <p>!
O co konkrétně jde?
Petra
Profil
Nai Dzet Quiv: Stejné vlastnosti se dají přiřadit i mnoha dalším elementů. Každý má ale jiný význam. A <p> má narozdíl od divu definovaný nenulový horní a spodní margin.
Nai Dzet Quiv
Profil
Petra: já vím, nemusíš mi to vysvětlovat. ;-)
Já jen nechápu problém, který se tu řeší.
Petra
Profil
Nai Dzet Quiv: :-) promiň... Řeší se to, že při výměně <p> za <div> funguje něco jinak.
Nai Dzet Quiv
Profil
A na to jsem odpověděl: "Moment, moment: všechny vlastnosti, které jdou v CSS přiřadit <div>u, ty jdou přiřadit i <p>!" - Takže není problém si to nastylovat, ne? ;-)
Radek Hrabůvka
Profil *
Na Intervalu je výborný článek:
Jak je to s výchozími hodnotami v CSS? http://interval.cz/clanek.asp?article=736
CSS je poměsně silný nástroj , takže "všechny vlastnosti, které jdou v CSS přiřadit <div>u, ty jdou přiřadit i <p>!", ale jde třeba také z <i> udělat odstavec, ale dělat z <i> odstavec je zvěrstvo. Nedivím se, že Nai Dzet Quiv nechápe problém, který se tu řeší, xxx to napsal dost obecně a bez příkladu.
xxx
Profil *
Ahoj,
napsal jsem to obecně, protože mě jen zajímalo jak se s oběma typy pracuje...myslel jsem, že je to v podstatě podobné, jen že <P> má např. odřádkování na konci, kdežto <DIV> nulové mezery
Proto jsem taky nepochopil když například nastavím text-indent:

<style>
.x div {text-indent:3em}
</style>

<p class="x">
<div>odsazen</div>
</p>


proč to nic nedělá...
kdežto


<div class="x">
<div>odsazen</div>
</div>

funguje v pohodě... (šlo taky o další vlastnosti...ale předělal jsem to na DIVy a hotovo:) )
Nai Dzet Quiv
Profil
a) Nelze umístit <div> do <p>, ale opačně ano.
b) <div> může být v <div>u.
c) <p> ke ODSTAVEC, <div> používej pro formátování přes CSS!!
peta
Profil *
xxx: Validator ti vyhlasi chybu, viz popis u Quiv.
P a DIV jsou 2 ruzne prvky. Pokud chces z P udelat div, musis mu dat display:block. Pak by se mel zacit chovat podobne jako div.
(P by mohl mit defaul vlastnost display:inline-block, plus teda preddefinovane nejake margin, padding a spol... A pak zcela logicky v inline prvku nema blokovy div co delat)

Zajimave je, ze totez se da udelat s body a nemusi se mu pak psat margin:0;padding:0; aby jsi docilil nulove okraje
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0