Autor Zpráva
nowoten
Profil
dobrý den bych pomoct udelal sem web v procentech a vložil do pozadi obázky a když sem si web prohlídl v jiném rozlišení tak byli obrázky rozztažené a useklé nevíte jak je nastavit aby se přispůsobily rámu?
panther
Profil
nowoten
už jsem ti před chvílí jednou psal, že bez kódu ti nikdo nepomůže.
nowoten
Profil
<style type="text/css">
<!--
body {
background-color: #000000;
background-image: url(logo.jpg);
background-repeat: no-repeat;
}
panther
Profil
nowoten
a zbytek je kde? ten html kód si mám tipnout? tohle nemá s rámy a nějakými procenty nic společného
nowoten
Profil
<frameset rows="1%" cols="28%,44%*,29%" frameborder="no" bordercolor="00000">
<frame src="pozadi.html" name="Rámec 2" scrolling="no" frameborder="no" border="no">
<frameset rows="34%,56%,8%" cols="*" frameborder="no" border="no">
<frame src="logo.html" name="Rámec 4" scrolling="no" frameborder="no" border="no">
<frameset rows="1%" cols="29%,71%" frameborder="no" border="no">
<frame src="menu.html" name="Rámec 3" scrolling="no" frameborder="no" border="no">
<frame src="obsah.html" name="Rámec 6" scrolling="auto" frameborder="no" border="no">
</frameset>
<frame src="podpis.html" name="Rámec 5" scrolling="no" frameborder="no" border="no">
</frameset>
<frame src="pozadi1.html" name="Rámec 1" scrolling="no" frameborder="no" border="no">
panther
Profil
nowoten
já se tedy v rámcích moc nevyznám, ale:
„<frameset rows="1%" cols="28%,44%*,29%" frameborder="no" bordercolor="000000">“ 

Jakpsatweb praví:
čárkami oddělené délky, procenta nebo * určující šířku rámů“ - tedy ne 44%*
nowoten
Profil
sry sem se prepsal ma tam byt pouze %
nowoten
Profil
potrebuju vedet jak mam nastavit obrazek aby mi v jinem rozlišení nebyyl treba useklej
panther
Profil
nowoten
potrebuju vedet jak mam nastavit obrazek aby mi v jinem rozlišení nebyyl treba useklej
pokud myslíš na backgroundu logo.jpg, tak nikdy nebude měnit rozměry podle okna.

Obrázek má své rozměry, které na pozadí nelze měnit. Můžeš ho jen zarovnat, případně opakovat. Pokud je plocha měnší, obrázek se "ořeže" podle rozměrů, které má k dispozici.
Lze tedy nastavit, z jaké strany se bude "ořezávat". Chceš-li, aby byl stále vidět levý horní roh, dej backgroundu pozici left top atd..
nowoten
Profil
aha a jak mam teda udelat aby se neorezaval mam zvetsit ram nebo jak to mam udelat
panther
Profil
nowoten
možnosti, jak se obrázek kdy chová, jsem ti naznačil.. Rozhodnutí je na tobě ;-)
nowoten
Profil
no to je rada
nowoten
Profil
to nikdo nikd nedelal v ramech prece nejak de aby se ten obrazek nejakzmensil kdz je na malim displeji prece kdyz nastavim v procentech a plocha se zmensi ramy sou stejny ale obrazek useklej to nejde nastavit
panther
Profil
nowoten
to nikdo nikd nedelal v ramech
já ne.

prece nejak de aby se ten obrazek nejakzmensil kdz je na malim displeji
tak se zkus porozlhédnout, třeba na googlu. Přece nevím všechno.

kdyz nastavim v procentech a plocha se zmensi
nastavuješ procenta rámům, obrázek má neměnné rozměry.

Kdybys udělat nějaký normální layout, bez framů, s pevnou šířkou, neměl by jsi takové problémy.
nowoten
Profil
dekuju otazka co je ot layout a nemohl by si mi poradit v cem delat ty webovky
Měsíček
Profil
Ve windowsáckém notepadu nebo třeba v PSPadu nebo třeba v Notepadu2 nebo třeba na papír nebo si to piš na ruku ..
panther
Profil
Měsíček
Ve windowsáckém notepadu nebo třeba v PSPadu nebo třeba v Notepadu2 nebo třeba na papír nebo si to piš na ruku ..
skoro až vyčerpávající odpověď :-)

nowoten
otazka co je ot layout a nemohl by si mi poradit v cem delat ty webovky
google ;o)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0