Autor Zpráva
zap
Profil *
Ahoj,
zkoušel jsem si vytvořit internetový obchod. Doma mi běží bez problémů, ale když jsem ho umístil na freehosting http://www.zap.ic.cz/eshop/
tak se mi v IE ztrácí nabídky menu, které jsou nastylovány pomocí: #top { position:absolute...}
#menu {position:absolute...}
Můžete mi někdo poradit proč tomu tak je, a proč se to neprojeví když to běží na localhostu? Ostatní prohlíže mi to zobrazují správně pořád.

díky
peta
Profil *
zap: Protoze nepouzivas validator?
www.htmlvalidator.com (stahni si LITE)
a nech si vyslednou stranku proverit na chyby v HTML a jinem kodu... (treba pres SaveAs, pokud to mas z PHP)

Nebo ja mam validator ve firefoxu, takze vidim 3 err/91 warn, celkem 94 chyb. Pak ti to ma fungovat, ze?

K tomu menu, co se ti kde ztraci? Konkretni oblast? Na strance mas toho naplaceneho moc. Navic to ma divne zabarveni, spatne se to cte, zkus belejsi barvy pozadi
Mrknu jeste do kodu na...
#top { position:absolute...}
#menu {position:absolute...}

Jestli to nebude spatnym zapisem Form? bud nad table nebo do td (th)...

Vazne nevim, oprav html chyby a pak se uvidi, co s tebou.
Mi to zobrazuje uplne stejne jak ve FF tak v IE
zap
Profil *
Peta díky, ale hlavní můj problém jsi mi nevyjasnil - proč se mi to ze zdroje zobrazí uplně v pohodě a když to otvírám na netu, tak ne??
zap
Profil *
Peta, tak jsem to jakžtakž upravil aby to prolezlo validátorem :) Nechápu jen jednu věc...když dám uložit jako, tak se mi neuloží některé uvozovky nebo třeba lomítka v závislosti na prohlížeči???
Projel jsem taky CSS až na barvy a některé hacky taky myslím že v pořádku...
V IE ale nevidím menu vlevo a nahoře...objeví se jen občas po refreshování stránky, čemuž vůbec nerozumím - jestli na to má vliv jaké obrázky se mi tam nagenerují?
Ve všech ostatních prohlížečích co jsem zkoušel to jede v pořádku...můžeš mi dát nějaký další tip?
Díky moc
peta
Profil *
zap: Moment, omrknu.
Co se tyce mizeni, to muze byt problem s float.
Co se tyce lomitek, tak do JS se pisi lomika '</p>' jako '<\/p>' (kdyz to davas document write nebo innerHTML)

tyhle chyby mi hlasi jeste firefoxovy validator:
radek 49: u A mas cestinu v odkazu "Domácí_spotřebiče" ; Mam pocit, ze tohle ti nemuze fungovat
radek 75: mas target=extra, to neznam, a FF zrejme take
radek 87: viz 49
radek 113: action="#"
... radek 124 atd... Hele, nemuzes dat form nad tabulku? Jestli teda nutne nepotrebujes 10x opakovat form.

Ta hlaska mne uplne dorazila :)
"Z důvodu bezpečnosti nelze provést tento po�adavek! Zřejmě jste se korektně neodhlásil
Zavřete prohlí�eč a zkuste to znovu..."
Sem zavrel okno a znovu kliknul na odkaz. Takze ted musim zavrit i jakpsatweb a vsechny okna prohlizece kvuli tve strance? :)))
peta
Profil *
teda houby, mozna jsem to mel ted v okne a otevrel jsem to do noveho...
peta
Profil *
jaky mas IE? Ja menu vidim. Ktere myslis?
"Úvodní stránka Mobily Elektronika Domácí spotřebiče"
"Registrovat se Přihlásit se Můj košík Nápověda "
Toto se mi zobrazuje i v IE6 i FF1.04

www.w3c.org
CSS validator
http://jigsaw.w3.org/css-validator/validator?uri=http%3A%2F%2Fwww.zap. ic.cz%2Feshop%2Fstyle.css&usermedium=all
peta
Profil *
hacky neres, ale treba ...
- barvu mas jako orange, to nemusi fungovat vzdy, lepsi je #ff8000
- radek 163
min_height neznam, pouze s minuskem je to mozilova vlastnost (podtrzitka sem mel na mysli u nazvu .neco_aaa {} ne .neco-aaa {} )

border:3px solid #8b5413;
border-left:0;
border-top:0;
treba
border:3px solid #8b5413;
border-width:0 0 3px 3px;

border-left-width:1px; ?
border-left:1px; ne?

No jo, mizeni, to ti dela v IE. Uz to vidim, jak sem rikal... Pouzivas FLOAT, ale nikde nevidim CLEAR ani INLINE-BLOCK. Mizeni je klasicky dusledek spatneho zapisu float.
zkus nejakou ukazku3 z
www.volny.cz/peter.mlich/www.htm
Tam jsou tusim floatovane obrazky, nebo nejakou kolem.
inline-block musi byt nadrazeny prvek (pro IE proti mizeni textu) a clear potrebujes pro zarovnani prvku
peta
Profil *
ale reknu ti, 14k CSS To je sila... Doufam, ze to cely vyuzivas... CSS tak do 3-6k. To je jenom pro okrasleni, ne, abys na tom zalozil celou webku a HTML mas pak k cemu?
Jako, ano, da se to, ze ti html nevyhovuje, ale aby to melo vyznam...

A krom toho tam pouzivas silene fontu, ja se na te strance nevyznam, co je menu, co je odkaz, ....
Zkus neco jednodussiho, treba jako www.rar.cz/rarnova/ (na barvy nehled :), to jeste resim a taky to neni nic extra)
zap
Profil *
Peta no nějak se to naučit musím neee?:) Však já na to časem přijdu...Ale furt nechápu proč mi to doma jede bez problému a z toho webu ne?:)
A jak se dostane do firefoxu nějaký ten validátor?Já tam žádný nemám....dělal jsem to přes ten na W3C a tam mi to prošlo docela v poho...
Však to je jedno,příště to budu ladit přímo při tvorbě pokud budu on-line a snad nebude problém:) Už se mi to spravovat nechce:)
Ještě by mě zajímalo jak to myslíš s tím FORM nad tabulku? Mám to opakovaně proto, že v kazdém řádku potřebuju tlačítka která odkazují někam s parametry závislými na daném řádku...a jinak to prostě neumím - kdybych dal FORM nad tabulku, tak mi to schrnoustá vždycky pouze poslední tlačítka:(
Díky
zap
Profil *
Tak s tím FF už jsem to našel;)
peta
Profil *
zap :) Jo? Nastroje, ziskat nove rozsireni, develop toool Validator Tidy, a pak je dobre jeste web develop, ktere umoznuje vypinat CSS obrazky a spol.

S tim menu nevim, asi jsem to spatne pochopil, mi to zobrazuje dobre. Ale tak, ja to mam z inetu, neukladam. Fakt ted nevim a priznam, nece se mi to resit, boli mne silene hlava, rostou zoubky :)

Jo, form, ja moc nekoukal, coz byla chybka, nakupni kosik. tak to nech tak, mno. Ale musis tam dat action="#" ne "" (teda pro ff validator)

Jestli chces neco zajimave, tak tusim do htm fora jsem dal odkaz, kde bylo 6000 chyb :) Autor mi odepsal, ze to je old webka a dal odkaz na novou, kde je to v klidu, 16 warning . do 60 warn je to ok.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0