Autor Zpráva
nowoten
Profil
ahoj lidi potřeboval bych pomoct takze sem si nastavil pozadi napozicoval text i obrázky ale v jiném rozlišení se mi text i obrázky posunou co mám dělat předem děkuju za radu :D.
Trejpa
Profil
nowoten
1) Piš česky.
2) Před pozicováním dej přednost floatu.
3) Když už pozicuješ, tak ne od kraje viewportu, ale od vnějšího prvku s rozměry a position: relative (příklad).
Railbot
Profil
A nebo nejlépe nepozicuj vůbec, když to neumíš použít. Předpokládám, že máš na mysli absolutní pozicování.
nowoten
Profil
a pak se to nebude v jiném rozlišení posouvat?
nowoten
Profil
no tak se zjistil ze mam jiny problém když mam nějaké pozadí pak obrázek jako podklad s logem atd. a na tom tlačitka menu tak je to v poho ale text ikdyž ho napozicuju tak se mi schová za to někdo mi poradil dej te obrázek na pozadi tak sem to udělal no a text je vidět menu taky vše je správně nasatvavený třeba text je uprostřed a v jiném rozlišení taky tlačítka taky ale nesedí to s pozadí který je jinak neexistuje ře še ní jak bych to mohl udělat aby sem měl pozadí pak na něm třeba uprostřed ten obrázek tlačítka menu by taky byli vidět což sou ale i text aby nebyl schovanej za obrázkem doufám že ste to pochopily když ne tak vysvětlim předem dík za radu
Tomasds
Profil
Výborně. Teď to přepiš do češtiny, aby si to mohl přečíst i normální člověk a pak se třeba někomu bude chtít ti s něčím radit.

doufám že ste to pochopily když ne tak vysvětlim předem

Souhlasím, vysvětli předem.
nowoten
Profil
No tak dobře takhle dal sem si určité pozadí no a napozicoval text i tlačítka menu aby to sedělo jenže teď když se na to kouknu v jiném rozlišení tak mám problém sem měl text napozicovaný na střed a zůstal menu si v podstatě taky udrzelo místo ale pozadi se roztáhlo no a teě to nesedí nevíte jak na to ?
nowoten
Profil
2 způsob je že popřípadě si dám pozadí pak dám doprostřed obrázek jako takový podklad napozicuju tlačítka menu i text ale text se schvová jakoby za ten obrázek takže nejde vidět nevíte co stim aby ten text byl na obrázku a ne jakoby zanim schovanej
Chamurappi
Profil
Reaguji na nowoten:
Nauč se laskavě psát normální věty. Tvůj barbarský projev je špatně srozumitelný.
nowoten
Profil
Aha.Takze takhle, no,kdyz pozicuju tak si nastavim pozadi na fixed a top no a facha to.Jenže tlačítka menu se mi v jiném rozlišení posunou dpoprava, co mám dělat?
Bubák
Profil
co mám dělat?
Přestat "lepit obdélníčky", a udělat normální layout, najdeš třebas na http://css.interval.cz/layouty/, kousek vedle najdeš menu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0