Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil *
Ahoj,

v hlavicce html-stranky odkazuji na externi *.css soubor. Je jen jedna z tech dvou nasledujicich variant spravna nebo na poradi nezalezi? Pokud ano, ktera varianta je dobre? A pokud funguje oboje, je oboje tez validni? Mam v hlavicce prvni variantu (uz nevim, zda jsem to nekde takto opsal nebo nejak pozmenil) a funguje to, ale logictejsi by mi pripadalo posadit odkaz na ten externi soubor mezi tagy <style> a </style>, proto se ptam.

Lisi se to jen v poradi "odstavcu", jinak je to identicke:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="formate.css">
<style type="text/css">
</style>

<style type="text/css">
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="formate.css">
</style>


Zdravim a dekuji predem, Petr
panther
Profil
Petr ZZZ
správně je první zápis, neboť link přidává k dokumentu externí styl, style interní.. Jsou to dva zápisů stylů, není tedy důvod míchat je dohromady..
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
A pokud funguje oboje, je oboje tez validni?
1) Funkčnost si můžeš ověřit snadno sám.
2) Validitu si také můžeš ověřit snadno sám.

Na pořadí elementů v hlavičce nezáleží. Ale ty neprohazuješ elementy.


Reaguji na panthera:
Zpravidla není důvod je míchat dohromady, ale technicky na tom nic závadného není.
Bubák
Profil
Druhá varianta je chybně, do tagu STYLE strkáš HTML tag LINK. nevím, jak se chyba projeví, ale CSS validátoru se to nebude líbit.
Pravděpodobně jsi chtěl toto:
<style type="text/css">
</style>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="formate.css">
Při kolizi platí Pozdější vyhrává a taky rozhoduje specifičnost elementu, ale o tom Yuhů nikde nepíše a jinde to nechci hledat, protože to není předmět dotazu.
panther
Profil
Chamurappi
Zpravidla není důvod je míchat dohromady, ale technicky na tom nic závadného není.
mám pocit, že tam bude „problém“, o němž se později zmiňuje Bubák, a sice HTML v CSS

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0