Autor Zpráva
panpelisek
Profil
Dobrý den
nevíte někdo jak se nastavuje barva označeného textu a jeho pozadí?
Myslím jako když určitou část textu vyberete stlačením levého tlačítka myši a přejedete přes určitý úsek.
Například tady v diskuzy text zbělá a pozadí zmodrá. Jak by se dalo nastavit aby text zezelenal a pozadí zčernalo?
vydrus
Profil
panpelisek
Myslím, že tohle nejde ovlivnit. Je to záležitost prohlížeče.
panther
Profil
panpelisek
v CSS ne, ale možná by to šlo javascriptem a událostí onSelect. Skutečně jen možná, nic neslibuju.
joe
Profil
Jde to změnit i v CSS, ještě si pamatuju, jak jsem tu někdy psal, že to nejde, sám jsem tomu nevěřil :)

V IE to ale nefunguje.

http://css-tricks.com/overriding-the-default-text-selection-color-with -css/
Plaváček
Profil
joe

O tebou odkazované řešení už jsem také jednou zakopnul.

Nenapadá mě ale, k čemu něco podobného může být dobré (čti: užitečné). Navíc mě nepřestává překvapovat fakt, že někteří webdesigneři pořád strkají nos do věcí, které jim ovlivňovat tak nějak nepřísluší.

Doufám, že IE nikdy nic takového neimplementuje.
joe
Profil
Plaváček
To nevím, podle mě to je k ničemu :) Nechtěl bych vidět výrazy obyčejných uživatelů co označí text, který jim najednou zmizí, když obě barvy budou stejné :)
panpelisek
Profil
Děkuju moc za všechny odpovědi

Plaváček:
Nechápu proč by to IE nemělo impementovat. Rozšířilo by tím jenom své možnosti, nikoho by nenutilo to použít. Bylo by akorád na designerovi jestli tuhle možnost využije nebo ne.
Plaváček
Profil
panpelisek

Můžeš mi sdělit jediný důvod, proč by webdesigner měl strkat nos do věcí, které jsou výsostným územím uživatelova operačního systému? A dodat alespoň jeden jediný rozumný a pochopitelný argument, k čemu by podobná vymyšlenost mohla být dobrá?
Strajk
Profil
Plaváček
Barvu písma můžeš taky nastavit stejnou jako barvu pozadí a žádný prohlížeč ti v tom nezabrání, ale kdo by to dělal? Barva pozadí označeného textu je podle mě to samé a mělo by to být umožněno nastylovat stejně jako všechny další věci (např. focus u inputů)...

S tím výsostným územím OS - ve firefoxu mám taky nastavené písmo na 16pt Times New Roman a nevztekám se že mi ji ten drzý web JakPsatWeb změní na Verdanu :)
Abrams
Profil *
Plaváček:

Tak třeba já to nyní potřebuji do jedné aplikace, kde je Timeline -> záznam v timeline je tvořený textboxem ostylovaným, aby vypadal jen jako dlouhá čára s textem (který se navíc umí zalomit dobře, když je moc dlouhý). A jelikož prohlížeče umí na textboxu vyvolávat pouze události onFocus, onBlur, onOK, onSelection. A já na něm potřebuji vyvolat události dvě - onClick a onDoubleClick. Tak si to jednoduše nahradim za onFocus a onSelection, a jen selection schovám, aby ho uživatel neviděl, stejně je to readonly, takže žádné psaní se konat nebude :D ;-)
Abrams
Profil *
Abrams
Omlouvám se všem za mystifikaci, input type=text umí click i doubleClick. To my jen máme blbou knihovnu. Bylo to trochu divný no :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0