Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás. Řeším problém s Operou Mini (ale týká se to obecně browserů pro mobilní telefony, PDA atd.). Chtěl bych, aby Opera Mini načetla pro můj #leftheader jiný obrázek než PC browsery. Celý můj stylopis mám vložený do XHTML s @media=screen, projection. Chtěl jsem to vyřešit následovně v celém CSS souboru, ale nefunguje mi to (tedy přesně řečeno nefunguje to v simulaci Opery Mini 4 na webu Opery - stále se načítá stejný obrázek). Jinak ještě vysvětlím proč to potřebuju (aby mi někdo neradil zbytečně nějaké zjednodušení atd.) Potřebuju to kvůli tomu, abych mohl použít rollover bez načítání (jeden obrázek) pro odkaz v logu, které se po najetí myši "rozsvítí". Ta simulace Opery Mini ale zobrazí v daném elementu celý obrázek pro rollover, tedy oba dva stavy najednou (myšleno když to zobrazuje jako zmenšený náhled na celou stránku). Po zoomu už to je OK, ale přesto bych to chtěl vyřešit, neb to v tom celkovým pohledu nevypadá hezky :-(

Výpis z mého CSS:
@media handheld {
	#leftheader, #leftheader a, #leftheader span {
	background: url(../images/bg_lefthead_pda.jpg) 15px 0 no-repeat;}
}

#leftheader, #leftheader a, #leftheader span {
	display:block;
	width:460px;
	height:171px;
	background: url(../images/bg_lefthead_click.jpg) 15px 0 no-repeat;}
tiso
Profil
Mufna v media="screen, projection" ti asi nebude fungovat @media handheld
Mufna
Profil
tiso Odstranil jsem typ média z hlavičky XHTML, ale stejně to nefunguje
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="../css/basic-cv.css" />

CSS zůstalo stejný

BTW zkoušel jsem mezitím i různý další varianty - třeba jsem ten kousek css-ka pro handheld vyhodil do samostatnýho css souboru a pak přes <link rel media="handheld"> připojil ke stránce, ale ani tohle mi nefunguje. Už fakt nevím, jak jinak to odlišit.
tiso
Profil
Mufna a máš to @media na začiatku štýlov, pred ostatnými deklaráciami?
Mufna
Profil
tiso
máš to @media na začiatku štýlov

zkusil jsem to hodit na začátek, ale pořád to nefunguje.
Mufna
Profil
Tak jsem se teď právě dočetl, že Opera Mini verze 4 již nepodporuje media=handheld. To je teda paráda. Našel jsem simulátor pro Operu Mini verze 3 (tam by to asi ještě fungovat mělo) - ale taky to nefunguje.
smrt CSS institutu media=handheld
Bubák
Profil
Našel jsem simulátor pro Operu Mini verze 3
Jsi si verzí jistý? Na stránce http://demo.opera-mini.net/demo.html je podle řetězce UA verze 4.2 (a nějaké drobné)

Pokud máš Operu, tak pokud máš media=handheld v pořádku, tak to poznáš, když dáš:
Zobrazit > Malý displej (DPA)
nebo v en verzi:
View > Small Screen

Můžeš otestovat a kouknout se na kód na http://teststranek.kvalitne.cz/handheld/
Mufna
Profil
Bubák

Jsi si verzí jistý?

Nejsem. Bude to jak říkáš verze 4+

Jinak jsem se trochu (no trochu, trochu více) věnoval studiu všech možných zdrojů na webu o rozpoznávání média, resp. prohlížečů, no, došel jsem k názoru že media=handheld používat nebudu, takže teď dávám dohromady skript pro detekci prohlížečů (dělení na mobilní a desktopové).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0