Autor Zpráva
MelkorNemesis
Profil
Ahoj, resim takovy problem - nejdriv nahled
http://melkor.proskill.cz/pozadi.jpg

Mam nejakou stranku, ta stranka ma nejaky obrazek na pozadi, vetsi nez je uzivatelsky monitor/prohlizec. Jak zajistit, aby pri roztahnuti prohlizece / vetsim monitoru, se uzivateli postupne odkryval obrazek a nakonec i 50px bordery? Podotykam ze nejspodnejsi vrstva je seda - tam kde uz nesaha ani obrazek.

Zkousel sem vsechny mozne zanoreni v html, pozicovani absolutne, relativne, z-index, ale prohlizec mi vzdy vytvarel spodni posuvnik, kvuli borderu.

Diky za kazdou radu a prijemny vecer
Str4wberry
Profil
Těžko to chápu, ale nestačilo by overflow: hidden?
Bubák
Profil
Uniká mi smysl 50px levého a dolního borderu.
MelkorNemesis
Profil
Str4wberry: bohuzel ne nebo jsem neprisel na to, jak to spravne nastavit.
Pokud ma uzivatel male rozliseni - border neuvidi. Pri vetsim monitoru (nebo roztahnuti prohlizece) uzivatel zdelsuje obrazek a nakonec uvidi 50px border vpravo i dole. Problem je, ze prohlizec renderuje vzdy az k borderu, tudiz nemuzu najit moznost, jak ho skryt pri mensim rozliseni.

Bubák: smysl je tam akorat vzhledovy, je to prani zakaznika.
Bubák
Profil
MelkorNemesis
Chápeš, jak funguje overflow: hidden?

Pak je tu ještě cesta nejmenšího odporu, přidat obrázku border v grafickém editoru.
habendorf
Profil
Pak je tu ještě cesta nejmenšího odporu, přidat obrázku border v grafickém editoru.

Ona to není ani tak cesta nejmenšího odporu, jako v podstatě jediné rozumné řešení.
MelkorNemesis
Profil
Bubák: chapu jak funguje overflow: hidden; .. ale mam za to, ze to skryje ten obsah, ktery precniva (ktery je uvnitr toho elementu), ale nikoli border, ten je zvenku a tvori ten pomyslny "box".

Ale mluvil sem s nejakym koderem, co se tim zivi, a rikal ze je to nemozne. Navic do obrazku to narvat primo nemuzu, protoze s tim budou pracovat zeny a pozadi muzou pridavat a menit.

Takze to nejspis uzavreme na tom, ze to nejde. Diky vsem
habendorf
Profil
overflow:hidden je velmi špatná rada, protože při okně menším než obsah bude uživatel v loji.
habendorf
Profil
Navic do obrazku to narvat primo nemuzu, protoze s tim budou pracovat zeny a pozadi muzou pridavat a menit.

Takze to nejspis uzavreme na tom, ze to nejde.



Ale samozřejmě že to jde, jen budeš potřebovat dva obrázky.
MelkorNemesis
Profil
habendorf: jak bych to prosimte resil s dvouma obrazkama? este me napadlo to pres PHPcko tam vzdycky dokreslit
habendorf
Profil
No jeden obrázek bude jen 50px černé, pak nic (třeba průhledná) a pak zas 50px černé. Stačí proužek opakující se v ose y.
Druhý obrázek bude o 100px užší a na něm bude to pozadí. Ovšem tento obrázek bude muset mít plnou šířku, v ose y může opakovat.

Tím docílíš toho, že to pozadí bude nezávislé na černém okraji.
Bubák
Profil
habendorf
overflow:hidden je velmi špatná rada, protože při okně menším než obsah bude uživatel v loji.
Nějak mi nedošlo, že overflow funguje (pochopitelně) jen pro obsah.

No jeden obrázek bude jen 50px černé, pak nic (třeba průhledná) a pak zas 50px černé...
Mám dojem, že MelkorNemesis to chtěl trochu jinak (bez ironie), ale vymyšleno je to dobře a půjde to přizpůsobit.
Str4wberry
Profil
overflow:hidden je velmi špatná rada, protože při okně menším než obsah bude uživatel v loji.
Lze to udělat tak, že nebude v loji. Jedná se o složitější řešení než tím obrázkem, ale pokud chci skutečný 50pixelový border, tak je to nevyhnutelné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0