Autor Zpráva
johnw
Profil *
Čavte neviete mi poradiť, mam problém, keď si v photoshope urobim napr štvorec s tienom a dam ho ulozit ako .gif bez pozadia a potom ho vložím do html stranky tak mi ten tieň zobrazi uplne inak iba ako cirny ramik na spodnej a pravej casti.. .prosm poradte mi...dakujem......


.ram {
	position:absolute;
	left: 209px;
	top: 110px;
	z-index:2;



takto som tam vlozil ten stvorec s tienom...
Měsíček
Profil
Nějáké zadání šířky/výšky (width/height) .. či background?
joe
Profil
Pokud ukládáš GIF, musíš zvolit správné barvy. Je možné že máš zvoleno málo barev, proto ten stín vypadá jinak. Pokud budou stíny na stránce na místě, kde je okolo jen jedna barva, pak tu barvu zvol jako Matte před uložením do GIFu.
johnw
Profil *
jeden typek mi poradil to ulozit do formatu .png...akoze ide to super...len v IE mi to zobrazi ako keby ten obrazok nemal tien ale oramovanie..ale ze aj t o sa da dako riesit...len to uz nevim ako..nevite mi poraidit..dakujem
Dranel
Profil
johnw
IE nepodporuje průsvitnost v PNG, takže bacha, jestli nepracuješ s alfa kanálem.
panther
Profil
johnw
pokud je to průhledný png, jak říká Dranel, dá se to buď řešit filtrem nebo IE umí průhledné gify
johnw
Profil *
a ako to mam risieti s tym filtrom hm?
panther
Profil
johnw
a ako to mam risieti s tym filtrom hm?
a co třeba trochu hledat, hm?
Dranel
Profil
panther
Nepleť dohromady průhlednost a průsvitnost (transparency a opacity).
Johnycek
Profil
inak k tym png...IE podporuje priehladnost u png ale len jednej farby...png su dva typy png-8 a png 24...png- 8 je skoro ako gif iba pouziva trochu inu kompresiu...png-24 si uklada aj 24 bitovy alfa kanal tak podporuje viac stupnov priehladnosti...bohuzial IE6 a starsie podporuju len png-8

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0