Autor Zpráva
ajk
Profil *
chci se zeptat jde nejak zmenit vzled checkboxu? U polzek jako "textarea" nebo treba "text" i "button" to jde, ale jde nejak zmenit i chceckbox pomoci CSS? (velikost,barva pozadi)
Spikee
Profil
Asi nie. Citujem z JPW:
"Pro zatrhávací políčko <input type="checkbox> se nedá nastavit barva vnitřního čtverečku -- zůstává stále bílý. Jediný použitelný trik je zprůhlednění bílé barvy pomocí filtru chroma:
{filter: chroma(color=#ffffff); width: 1em; height: 1em}
přičemž rozměry se udávají pro jistotu, aby filtr fungoval. Ale i to funguje jen v IE. "
Charlie
Profil
Checkboxy by se teoreticky daly nahrazovat JavaScriptem pomocí obrázků a skrytého checkboxu.
Spikee
Profil
Charlie
Radšej by som to nechal neoštýlované :-)
Charlie
Profil
Spikee
Podle mně to není zas takové zvěrstvo, bez stylů a bez JavaScriptu by se zobrazil normální checkbox.
Spikee
Profil
Ja by som si to na svoje stránky aj tak nedal. Bude to síce krajšie, ale bude tam aj množstvo zbytočného kódu naviac.
Charlie
Profil
Já bych to na své stránky také nedal, protože výsledný efekt za to nestojí.
peta
Profil *
ajk: Pridavam se, nestylovat. To jsi mozna pochytil ze Skinu, winamp a spol, ale znam spoustu programu, ktere se nedaji pouzit prave proto, ze nejaky kun tam zapomnel dat tlacitko na prepnuti na normalni rezim zobrazeni. V tom skinu to maji totiz neprehledny a nevis, co je co, clovek se pak boji na neco klikat... Nene, zachovat puvodni vzhled.

Lze pomoci JS a CSS vyrobit vlastni checkbox a jestli to davas na cd, pak muzes, zle za tu namahu a problemy s funkcnosti jen nekde, to nestoji.

Mozna by bylo jeste reseni pres CSS a position:absolute, relative, prekryt to nejakym obrazkem. Ale kdosi rikal, ze treba SELECT v IE prekryt nelze nicim, tusim (nenapadlo mne zkusit v jeho prikladu pozicovani se z-index).
Dero
Profil
peta: Select v IE opravdu překrýt nelze, jediné řešení je nastavit mu visibility: hidden, pakliže ho něco přesahuje, ale k optimu to má hodně daleko.
Yuhů
Profil
nemůžete prosím někdo vyzkoušet, jak se chovají styly na checkboxu v různých prohlížečích? Už je hodně dávno, co jsem to testoval, browsery se mohly změnit.
Dero
Profil
Yuhů

nemůžete prosím někdo vyzkoušet, jak se chovají styly na checkboxu v různých prohlížečích? Už je hodně dávno, co jsem to testoval, browsery se mohly změnit.


Něco maličko jsem udělal, jen pro představu:

http://dero.name/stuff/yuhu/
Plaváček
Profil
Yuhů - asi nejobsáhlejší přehled najdeš tady:

http://www.456bereastreet.com/archive/200410/styling_even_more_form_co ntrols/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0