Autor Zpráva
matragorn
Profil
čau lidi,

tak si trosku hraji s css a zkoušel jsem tento design lucembursko.ic.cz pozicovat relativně.

dopadlo to tak že v opeře (verze 10 alpha) to funguje úplně přesně a ostatní prohlížeče to zobrazují blbě...(FF IE7 Google chrome) vím že nejspíš bude chyba u mě... můžete mi pomoct? http://lucembursko.ic.cz/verze1/
panther
Profil
matragorn
a proč tady probůh pozicuješ?
matragorn
Profil
a co mám dělat?
panther
Profil
matragorn
a co mám dělat?
podívat se, jak se dělá normální, nepozicovaný layout
matragorn
Profil
panther
a to jsou jaký pls?
matragorn
Profil
to sou ty obtékaný?
matragorn
Profil
pokud jo tak ja myslel že se to řadí do relativního pozicování ... já to tak mám..a dělá mi to neplechu ale díky za odkaz něco mě diky němu napadlo :)
matragorn
Profil
ja bych potřeboval vědět proč se to zobrazuje dobře jen v opeře ?
panther
Profil
matragorn
ja bych potřeboval vědět proč se to zobrazuje dobře jen v opeře ?
napátrej po blbostech a nauč se nějaký normální postup při tvorbě layoutu. Za pomoci CSS vlastností float, margin, padding - jako jsou na odkazu.
matragorn
Profil
tak to mám... jenže my to nefungje a nevim proč
matragorn
Profil
Koukne se někdo prosím na to kde jsou chybky?
Casero
Profil
matragorn
Opravdu se jedná o kompletně špatný návrh! Zkus si něco o problematice layoutů přečíst.

Jinak, aby ti fungoval ten tvůj ble-kód i jinde než v Opeře, udělej tyto změny CSS:
#paticka -> přidej clear:both;
#right -> přidej float:left;
#linka -> přidej clear:both;
#nadpis -> přidej float:left;
matragorn
Profil
jj diky... o layoutech si přečtu... každý někdy začínal, ale když napíšeš kompletně špatný, nevim co si pod tím představit... kdybys to prosím nějak více rozvedl...

taky sem se ještě chtěl zeptat jestli někde nejsou volně ke stažení free nakódované layouty... (kromě odkazu výše)

PS: jo a google znám tak pls nikdo nepište ať si to najdu sám ... hledat si to samozřejmě totiž budu ale kdyby měl někdo nějakej dobrej odkaz tak ať ho zde nechá. dík
Casero
Profil
matragorn
Na začátku se vykašli na CSS a zkus vytvořit semantické stránky, pouze za pomoci HTML. Tím bys měl pochopit principy HTML. Až jim budeš rozumět, tzn. budeš chápat, proč odstavec do p, menu do seznamu (menu, ul), nadpis úrovně n do Hn...atd., můžeš začít s CSS. Kde ale opět musíš si na začítku přečíst o vlastnostech CSS, abys nestrkal všude zbytečně position, float, clear..atd
panther
Profil
matragorn
každý někdy začínal, ale když napíšeš kompletně špatný, nevim co si pod tím představit... kdybys to prosím nějak více rozvedl...
kdyby sis něco našel na netu, dočetl by ses toho dost.

taky sem se ještě chtěl zeptat jestli někde nejsou volně ke stažení free nakódované layouty... (kromě odkazu výše)
Ano, jsou. Odkazy výše slouží jen jako inspirace. Nebudu ti psát, že máš zadat dotaz do googlu.
Bubák
Profil
Taky záleží na tom, jestli hledáš jen layout, nebo kompletní šablonu.

Dotazy na layouty:
http://www.google.com/search?hl=cs&safe=off&client=opera&rls=cs&hs=NKm&q=css+layouty&btnG=Hledat&lr=
http://www.google.com/search?hl=cs&safe=off&client=opera&rls=cs&hs=NKm&q=css+layouts&btnG=Hledat&lr=

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0