Autor Zpráva
Mch81
Profil
Zdravim, mam problem, ktery nevim, jak vyresit, urcite to bude nejaka blbost.
Jak nahradim tag <center> funguje vyborne, ale nemel by se pouzivat.
Potrebuju vycentrovat tabulku na stred, ale zarovne nechci nastavit pevnou sirku tabulky, protoze se plni dynamicky a kdyz treba zvetsim velikost pisma v prohlizeci, tak se mi text v bunkach rozpada. Diky za radu.
Trejpa
Profil
Mch81
Kdo ti říkal, že se <center> nemá používat, když funguje? Ale když jinak nedáš:
<div style=text-align:center>
<table style="text-align:left;margin:0 auto;"><tr><td>
Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer accumsan et montes eros Nulla.
</table>
</div>
Bubák
Profil
http://www.w3.org/TR/REC-html40/present/graphics.html#edef-CENTER
The CENTER element is deprecated.

Já osobně bych zarovnání doleva deklaroval pro TD, pokud je to deklarované pro TABLE, tak to má neblahý vedlejší vliv na tagy CAPTION a TH, které v případě tabulek používám a nechávám jim výchozí centrování.
Trejpa
Profil
Bubák
Značka center může být zastaralá, ale žádný prohlížeč ji nepřestane podporovat. Nemůže, odsoudil by milióny stránek ke zhroucení rozvržení, z čehož by návštěvník vinil prohlížeč a opustil by ho. Právě na zarovnání bezrozměrné tabulky na střed (bez ovlivnění zarovnání vnitřních prvků) byla značka center doporučována.

EDIT: Překlep.
Mch81
Profil
No nerikam, ze se nema pouzivat, ale podle novych konvekci by melo byt stylovani oddelene. Ale diky "Trejpa" Jsem idiot, tohle jsem mel, ale nejelo to a pak jsem si vsiml, ze uz mam jednou definovany table a proto to nechtelo poradne slapat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mch81:
ale podle novych konvekci by melo byt stylovani oddelene
Konvekce není nic.
Konfekce je oděvní průmysl.
Konvence je úmluva, zvyklost.


Reaguji na Trejpu:
odsoudil by milióny stránek ke zhroucení rozvržení, z čehož by návštěvník vinil prohlížeč a opustil by ho
Tento scénář mi připadá lehce přestřelený. Ale je pravda, že k nepodporování <center>u není ze strany výrobců prohlížečů žádná motivace.
Trejpa
Profil
Chamurappi
Tento scénář mi připadá lehce přestřelený.
Ano, pár špatně zobrazených stránek by mě také ke změně prohlížeče nevedlo. Chtěl jsem hlavně poukázat na skutečnost, že div a center měly stejný význam a na to, že ačkoliv je značka center zastaralá, tak bude stále funkční.
fyzik
Profil *
Konvekce není nic.
Konvekce není nic?! "Konvekce" označuje proudění (viz konvekce tepla). A z toho následně "konvektor", označující druh vytápěcího tělesa. S tím zahazováním slov do koše "NIC" bych byl opatrnější. Ještě se můžou někdy hodit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na fyzika:
Děkuji za upozornění a omlouvám se všem konvekcím, že jsem jim upřel jejich blahodárnou existenci.
Nyní už konečně rozumím, o čem Mch81 vlastně psal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0