Autor Zpráva
tschikko
Profil *
Ahoj lidi, mám problém a prosím Vás o radu.

V css jsem použil vlastnosti overflow-x a overflow-y. Validator CSS mi vyhodnotil právě tyhle dvě jako chybu s poznámkou, že nejsou validní v CSS 2.1 ale v CSS 3 už ano. Jak dosáhnu toho že moje .CSS bude považovaný za CSS 3? díky předem
Měsíček
Profil
Reaguji na tschikko:

"V css jsem použil vlastnosti overflow-x a overflow-y. Validator CSS mi vyhodnotil právě tyhle dvě jako chybu s poznámkou, že nejsou validní v CSS 2.1 ale v CSS 3 už ano. Jak dosáhnu toho že moje .CSS bude považovaný za CSS 3? díky předem"

Nevaliduj ho jako CSS 2.1.

http://jigsaw.w3.org/css-validator/#validate_by_uri+with_options -> More Options -> Profile -> CSS level 3

Jinak prohlížeč by měl brát CSS dokument tak jak ho zná, tedy pokud vidí, že je tam nějáká vlastnost, kterou nezná - přeskočí ji a jde vesele dál. Jinak to co je ve specifikaci se ne vždy shoduje s tím co umí prohlížeče .. malá ukázka:
<style type="text/css">
  html, body { background: gold; franta: novak; color:red; }
</style>

Test
zde prohlížeč IE ani FF nezná franta:novak; (škoda) tak to přeskočí a jde dál .., ale zlaté pozadí a červená barva textu se vypíše stejně.
bohyn
Profil
tschikko
nebo muzes pouzit jen overflow a budes to mit CSS 2 validni.
tschikko
Profil *
díky moc ;o)
tschikko
Profil *
to bohyn jj, to vím, ale z praktických důvodů potřebuju over-x neviditelný a over-y auto, každopádně taky děkuju za příspěvek

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0