« 1 2
Autor Zpráva
Mufna
Profil
Přidávám se k tomuto vláknu, protože taky řeším záležitost okolo crossbrowser vzhledu formuláře - avšak požaduji naopak striktní ponechání stylu na prohlížeči nebo OS. Avšak narazil jsem na jeden problém s Operou, která odmítá dát mému formuláři - konkrétně jde pouze o input=checkbox - svůj vlastní styl. Jednou jsem už něco podobného řešil, ale tentokrát nevím, čím jsem si to přebití "Opera stylu" způsobil.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mufnu:
1) Co za to? Zkus vytrhnout trn z Paligovy paty nebo pomoct nějakému jinému „obyčejnému tazateli“.
2) Bez odkazu na živou ukázku ti těžko někdo řekne, co způsobuje problém.
Mufna
Profil
Chamurappi

ad 1) Nebyl jsem dost rychlý :-)

ad 2) Kdyby to někdo řešil, tak asi takto: vylučovací metodou (ořezával jsem postupně celý svůj poměrně rozsáhlý stylopis) jsem přišel na to, že to je způsobeno deklarací "background" pro "input". Pro všechny formuláře mám nejprve obecnou deklaraci:
form, textarea, input, select, button {
	font-family: Verdana, "Trebuchet MS", sans-serif;
	font-size:1em;}

textarea, input, select {
	font-size:1.1em;
	background:#fff;}

input  {float:left;}


Takže vynechat stylování backgroundu pro input a problém je vyřešen. A pro úplnost ještě řeknu, proč jsem vlastně dával takto obecně "inputu" konkrétní background - proto, že testováním v browserech (přes nějaké to browsershots.org) jsem zjistil problém s Konqueror 4+ na Linuxu, který použil pro input background navolený u jiného formulářového elementu (a teď už si nejsem jistý přesně, buďto to byl background pro celý formulář - čili pro "form#ten_a_ten" - nebo pro "label" nebo pro "fieldset"). Jo, pro fieldset to asi nebylo, u něj mám obecně definovaný pouze padding.
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0