Autor Zpráva
Amalka
Profil *
Dobry den,
potrebovala bych, aby mi nekdo poradil, jak se mam dostat do tohoto kodu, ktery je uveden v html nasich firemnich stranek. Presneji zni: <div class="top_menu">{MENUTOP}</div>. V tomto menu je text, ktery musim editovat, ale pres dreamweaver se do nej nedostanu a pres ftp take ne, protoze se mi zde odkryva pouze tento kod. Kdyz si vsak odkryji zdrojovy kod stranek, tak se mi zde vypise i text. Uz jsem nechala snad stokrat vyhledat stejnojmenny soubor v ftp, ale nenasla jsem ho. Prosim, poradte mi nekdo!
tiso
Profil
Amalka - tažko radiť, skús si dať vyhľadať kúsok z toho textu čo je v tom zdrojovom kóde v súboroch na celom ftp. Ďalšia možnosť je, že ten text je v databáze. Beží to na nejakom redakčnom systéme?
Amalka
Profil *
Bezi, ale vsechny polozky, ktere jsou uvedene v html kodu podobnym zpusobem nejdou pres tento redakcni system nijak editovat. Mozna je problem v tom, ze stranky jsou hodne vytvarene v php, ale stejne i tak by tu nejaky soubor s timto jmenem prece mel byt, ne? Prece se nemuze na strankach zobrazovat neco, co by nebylo v ftp.
tiso
Profil
Amalka - názov toho súboru môže byť úplne iný, záleží na tom, ako to je spravené.
Joker
Profil
Amalka
Tohle se nejspíše bude upravovat někde v redakčním systému.
Nešlo by kontaktovat autora toho redakčního systému? Případně toho, kdo ten redakční systém na web nasadil?
Amalka
Profil *
Autor jiz davno ve firme nepracuje, a vzhledem k internim neshodam ho neni mozne kontaktovat. Proto se s tim take trapim ja! V redakcnim panelu to urcite editovat nejde. Uz jsem to zkousela snad stokrat a sty zpusoby... Mysleli jsme, ze editace bude jednodussi prave pres Dreamweaver, ale ma to temer stejne vysledky, jako ovladani pres FTP.
tiso
Profil
Amalka - ťažko radiť, bez konkrétnych údajov. Veľa šťastia...
tragi
Profil *
doporucil bych prozvat si nekoho kdo umi v php.

Rekl bych ze soubor kde mas {MENUTOP} bude jen nejaky template. Je potreba najit v php kodu stranek, ktery byva rozdelen do nekolika php souboru, funkci ktera za {MENUTOP} dosadi to menu, ktere potrebujes editovat.

Jelikoz jde o menu ktere je zrejme pro cely web stejny, tak by mohlo byt hledani te funkce jednoduche. Prvni krok bych udelal takovy, ze bych otevrel index.php a tam zkoumal jestli tam nebude funkce pro {MENUTOP} nebo aspon include souboru, ve kterem by tato funkce mohla byt.

Dreamweaver ma huste vyhledavani textu v souborech... tak bych to vyuzil a zkusil bych v dreamweaveru dat vyhledavani, v policku vlevo nahore (Find in) dat 'folder' , vybrat cestu ke slozce se zdrojovymy soubory ke strance, a dat vyhledat jmeno souboru ve kterem je {MENUTOP} (zrejme se bude jednat o index.html nebo neco takoveho proste jmeno souboru kde mas <div class="top_menu">{MENUTOP}</div>) a soubor kterej ti v DW vyskoci by mohl pravdepodobne obsahovat fnkcni pro vypis MENUTOP, nebo zkus vyhledat primo polozku MENUTOP.

A nebo jednoduse vyhledat primo konkretni slovo ktere je v tom menu.

Pripominam pro uspech je potreba vyhledavat v Dreamweaveru ve Folder nikoli v current document.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0