Autor Zpráva
Petr1234
Profil *
Čaute,

mám problém s natahováním DIVu. Mám tedy jeden DIV s position: static; a v něm mám tři DIVy, které mají position: absolute;. Problém je v tom, že nevím jak zajistit, aby se ten nadřezený DIV natahoval na výšku spolu s obsahem vnořených tří DIVů.

Díky za radu
SwimX
Profil
Petr1234
nepoužívat position? je hodně jiných (lepších) možností http://css.interval.cz/layouty/
Petr1234
Profil *
Bohužel tam nevidím žádný, který by odpovídal :( Možná ale by mi pomohla jiná rada:

Když mám ty tři sloupce (DIVy), každý s různou "výškou" obsahu, chtěl bych je umístit vedle sebe. To není nic těžkého, ale v kódu je mám zapsány takto:

<div id="middle"></div>
<div id="left"></div>
<div id="right"></div>

Ale na webu se musí zobrazit ten #middle mezi #left a #right. Jde mi o to, že v #middle jsou důležité informace a chci to mít v kódu "nahoře".

Díky
habendorf
Profil
Pokud mají pevnou šířku, není to problém. Pokud je prostřední sloupec gumový, hledej holly grail.
Petr1234
Profil *
No ony jsou všechny tři "gumové", mají prostě různý obsah podle jednotlivých pod-stránek.
habendorf
Profil
Petr1234

A jsi si jistý, že skutečně mluvíš o šířce?
Petr1234
Profil *
Aha, pardon, blbě jsem to pochopil. Všechny mají pevnou šířku, variabilní je jen výška. Jak by se to dalo tedy ošetřit?
habendorf
Profil
No jednoduše, middle a left si obalíš ještě jedním divem a másledně:

.left_and_middle, .left, .right {float:left;}
.middle {float:right;}

Ke všem doplníš šířky, vyclearuješ (pozor, 2x) a máš hotovo.
habendorf
Profil
HTML schematicky:

left_and_middle
middle
/middle
left
/left
clear
/left_and_middle
right
/right
clear
Petr1234
Profil *
Super, to je ono - taky me to mohlo napadnou... Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0