Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás. Mám problém s mou CSS konstrukcí při tisku, když se láme stránka. Mám seznam položek, každá je v jednom <divu>, <div> pak má několik <p>. <p> může mít x řádků běžného textu. Problém nastane, když se stránka zlomí uprostřed nějakého <p>. <p> je vždy pomocí 2x <span> "rozdělen" na dva sloupce (float:left a float:right). Na začátku <p> + na konci <divu> se vždy clearuje. Při tisku to ale vypadá, jakoby jeden clear "proběhl" na konci tištěné stránky, i když ještě pokračuje <p> na další stranu, takže se nemá nic clearovat. A zároveň pak jakoby vypadne z pokračujícího kódu, takže po skončení <divu> na další stránce to vypadá, jakoby u <divu> clear neproběhl. A tím se pak další položka už nezobrazí (nevytiskne) OK.

Nechci (spíš ani nemůžu) používat žádné CSS "page-break-after" apod.

Při zobrazení stejného CSS na webu je vše naprosto OK, týká se to pouze tisku (a pouze zlomu stránky).
Existuje výjimka (Opera), která ten tisk udělá naprosto OK. Ale IE a ani FF ne.
Mufna
Profil
A tak možná že už jsem našel příčinu, takže si to asi už odstraním sám
panther
Profil
Mufna
A tak možná že už jsem našel příčinu, takže si to asi už odstraním sám
kdyžtak to sem zkus napsat, kdyby to někoho do budoucna zajímalo :-)
Mufna
Profil
panther
kdyžtak to sem zkus napsat
No hoši, já nevím, tohle jsou už takový specialitky, na který musí člověk pracně přijít a odladit to. No, rozmyslím si to.
DJ Miky
Profil
na který musí člověk pracně přijít a odladit to

Tak právě můžeš budoucím tazatelům tu práci ušetřit...
Mufna
Profil
DJ Miky
Tak právě můžeš budoucím tazatelům tu práci ušetřit
A jaký to bude mít pro mě význam ? Ano, chodím sem občas pro radu, mohl bych tak "jakoby vrátit" to, že mi radili jiní. Ale Ti to snad dělají s určitým záměrem, ne ? Ne každý, kdo sem někdy přišel pro radu, se bude věnovat webu profesionálně, tudíž toto fórum je určitým nástrojem těch, kteří ho provozují či se na jeho provozu podílejí, ne ? Já jsem zatím jen obyčejný tazatel :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mufnu:
Ale Ti to snad dělají s určitým záměrem, ne ?
Ne.

tudíž toto fórum je určitým nástrojem těch, kteří ho provozují či se na jeho provozu podílejí, ne ?
Ne. Tohle fórum provozuje a platí Yuhů jen z dobré vůle.

Já jsem zatím jen obyčejný tazatel :-)
Ne. Vypadáš spíš jako obyčejný parazit. Ode mě už žádnou radu nečekej.
kajaman
Profil
Ale Ti to snad dělají s určitým záměrem, ne ? Ne

Ty jo, co tím myslíš?

EDIT: to, že to nepochopil ani Chamurappi mi naznačuje, že jsem to pochopil dobře :-)

Kdyby každý uvažoval jako ty, tak dneska na Internetu nenajdeš ani H.V.O :-(
habendorf
Profil
Mufna
Ale Ti to snad dělají s určitým záměrem, ne ?
Ano, dělají to se záměrem někomu poradit, překvapivě.

Ne každý, kdo sem někdy přišel pro radu, se bude věnovat webu profesionálně, tudíž toto fórum je určitým nástrojem těch, kteří ho provozují či se na jeho provozu podílejí, ne ?
Co to?

Já jsem zatím jen obyčejný tazatel :-)
Spíš obyčejný blb.
Mufna
Profil
Chamurappi
tudíž toto fórum je určitým nástrojem těch, kteří ho provozují či se na jeho provozu podílejí, ne ?“
vs.
Ne. Tohle fórum provozuje a platí Yuhů jen z dobré vůle.
Samozřejmě, Tebe za to, že zde radíš, platí Yuhů. Mě ne, takže nevím, proč bych zde radil či se dělil o svoje zkušenosti a poznatky.
Měsíček
Profil
Reaguji na Mufnu:

"Samozřejmě, Tebe za to, že zde radíš, platí Yuhů. Mě ne, takže nevím, proč bych zde radil."

WTF??
Plaváček
Profil
Mufna

Jen pro tvou informaci, Yuhů nikoho neplatí a všichni zdejší členové včetně moderátorů poskytují rady zdarma a ve svém volném čase.

Já osobně, pokud máš takový přístup, si příště také rozmyslím, abych se vrtal v tvém kódu a snažil se ti pomoci z kodérských potíží.
Bubák
Profil
Mufna
Výborný výkon, dostal ses na čelné místo mé černé listiny, pokud se v této diskusi objeví tvůj dotaz, odpovím odkazem na toto vlákno a budu se škodolibě radovat z toho, že se ti s největší pravděpodobností nedostane odpovědi.
kajaman
Profil
Plaváček
myslím, že teď jsi velmi otřásl celkovým světonázorem člověka Mufny :-) ... ten člověk musel mít hodně, hodně těžké a smutné dětství :-(

... a nebo je to jen nějaká provokace a skrytá kamera? :-D
habendorf
Profil
Bubák

Přesně, také jsem aktualizoval svůj pomyslný blacklist :o)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mufnu:
Samozřejmě, Tebe za to, že zde radíš, platí Yuhů.
Cože? Ses zbláznil, ne? :-)

A i kdyby mě Yuhů platil, tak to na věci vůbec nic nemění — pořád by za tím vším byla jen dobrá vůle a nikoliv snaha vydělat (nikde tu nevidím reklamní bannery, ani ceník trefných odpovědí). Ty o nic nezchudneš, když zveřejníš své supertajné řešení.
Joker
Profil
Mufna
No hoši, já nevím, tohle jsou už takový specialitky, na který musí člověk pracně přijít a odladit to. No, rozmyslím si to.
Můžu se zeptat na nějaký odhad, na kolik si své řešení ceníš (= jeho zveřejnění tady nebo sdělení třeba mně + souhlas se zveřejněním)?
Mufna
Profil
Překecali jste mě. Neříkám, že je to geniální, má to ještě jednu vadu (viz komentáře), ale srovnalo to hlavně dost problematický zlom u <p> v IE 6 (IE7 jsem ještě neměl čas otestovat, ale tipuju, že se bude chovat stejně jako 6) i v FF
div.referBlocks {
   width:650px;
   float:left;           /* pro media=screen a všechny browsery */
   _float:none;     /* pro tisk v IE - IE 7 zatím nevím, proto zatím hack pro 6 */
   display:inline;  možná zde nemusí být
   margin;neco neco neco neco;}

div.referBlockA {
   float:left;
   width:65%;}

div.referBlockB {
   float:right;
   width:34%;}

div.referBlockB a {
   display:block;}

div.referBlocks p, div.referBlocks p.first {
   clear:both;
   min-height:25px;
   _height:25px;}

div.referBlocks p.first {
   border-top:1px solid green;   tenhle border ještě dělá problémy při tisku v FF - po
                                                   zlomu stránky se u prvního násl. divu nezobrazí
   background: #f6ffdc;}

div.referBlocks p span.title {       levy sloupec v bloku
   float:left;
   display:block;}

div.referBlocks p span.text {      pravy sloupec v bloku
   float:left;                 /* použito pro zobrazeni na webu - media=screen */
   float:right;               /* použito pro tisk - tímhle se po zlomu uprostřed <p> srovná FF */
                                  /* je to i logický neboť mám ten pravy sloupec vždy delší než
                                      levy - kdyby to tak nebylo, nebylo by to třeba */
   display:block;}

<div class="referBlocks">
   <div class="referBlockA">
       <p class="first"><span class="title">Bla</span><span class="text">Bla</span></p>
       <p><span class="title">Bla</span><span class="text">Bla</span></p>
       atd.
   </div>
   <div class="referBlockB">
       <a href="">nejaky obrazkovy odkaz</a>
       <a href="">nejaky dalsi obrazkovy odkaz</a>
       atd.
   </div>
</div>
<div class="cleaner"><hr /></div>
Mufna
Profil
Je to nějaký rozházený :-(
Dranel
Profil
Mufna
Skus si poslechnout nahrávku Erla Nachtingela. Říká tam mimo jiné něco ve smyslu, že člověk musí první dát, aby si mohl vzít. A zdaleka se nejedná jen o hmotné věci. Přeber si to jak chceš.
Mufna
Profil
Dranel
člověk musí první dát, aby si mohl vzít
A vy někdo víte, co jsem já komu v životě dal či nedal ?

kajaman
ten člověk musel mít hodně, hodně těžké a smutné dětství :-(
Ani ne, mám těžké a smutné období dospělosti
Dranel
Profil
Mufna
A vy někdo víte, co jsem já komu v životě dal či nedal ?
Samozřejmě, že nevím. Snad jsem něco takového někdy psal?

Ani ne, mám těžké a smutné období dospělosti
kajaman mluvil v čase minulém.
Mufna
Profil
Dranel
kajaman mluvil v čase minulém
Ano, chápu
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mufnu:
A vy někdo víte, co jsem já komu v životě dal či nedal ?
Víme jen, že jsi nám během dvou let položil 106 otázek v deziluzi, že tu pro tebe odvádíme práci dobře zaplacenou dobrotivým mecenášem. Sám jsi zde pro nikoho nehnul ani brvou, protože jsi zatím jen obyčejný tazatel a nevidíš sebemenší důvod dávat zadarmo něco všeobecně prospěšného, za co si myslíš, že by někdo jiný mohl být dotován.

mám těžké a smutné období dospělosti
Hlavně ať máš těžkou peněženku. Budeš ji potřebovat, až za námi přijdeš s další zakázkou.
Mufna
Profil
Chamurappi
Hlavně ať máš těžkou peněženku. Budeš ji potřebovat, až za námi přijdeš s další zakázkou.
Rozhodl jsem se dát všanc to, o co jsem byl požádán, takže v tuto chvíli nevidím důvod pro Tvé další útoky. Z tvé poslední reakce, která už následuje poté, co jste se zde do mě všichni obuli, usuzuji, že jsem tím, že jsem se "podělil" (nejde sice o žádný zázrak, ale udělal jsem to), udělal chybu.
Měsíček
Profil
Reaguji na Mufnu:

"Rozhodl jsem se dát všanc to, o co jsem byl požádán, takže v tuto chvíli nevidím důvod pro Tvé další útoky. Z tvé poslední reakce, která už následuje poté, co jste se zde do mě všichni obuli, usuzuji, že jsem tím, že jsem se "podělil" (nejde sice o žádný zázrak, ale udělal jsem to), udělal chybu."

Spíše usuzuj z toho, že každá chyba má důsledky a svou dohru.
panther
Profil
Mufna
Rozhodl jsem se dát všanc to, o co jsem byl požádán, takže v tuto chvíli nevidím důvod pro Tvé další útoky. Z tvé poslední reakce, která už následuje poté, co jste se zde do mě všichni obuli, usuzuji, že jsem tím, že jsem se "podělil" (nejde sice o žádný zázrak, ale udělal jsem to), udělal chybu.
kdybys byl dokonalý, tak neřeknu ani ň, ale ty nechceš ukázat řešení - tedy poradit ostatním, ale sám se tu na různé věci ptáš.. Zkus se nad sebou zamyslet. Vlastně tento topic byl zpočátku tvým dotazem, na který by ti někdo jistě odpověděl, kdyby sis nevěděl rady.

Je fajn, že jsi se rozhodl řešení uveřejnit, ale proč takové cavyky kolem toho? Myslíš, že snad kvůli tvému závratnému řešení stoupne počet lidí zabývajících se tvorbou www stránek?
Joker
Profil
Mufna
Z tvé poslední reakce, která už následuje poté, co jste se zde do mě všichni obuli, usuzuji, že jsem tím, že jsem se "podělil" (nejde sice o žádný zázrak, ale udělal jsem to), udělal chybu.
Chyba nebyla to "podělení se", ale to jakým způsobem a co tomu předcházelo.

Na druhou stranu ale všechno zlé je k něčemu dobré a tak i na tomhle se dá najít několik pozitivních aspektů.
Například odpověď na tu otázku výše:
A jaký to bude mít pro mě význam (že někomu pomůžu)?
-> Třeba by Ti pak taky někdo pomohl, až zase budeš něco potřebovat.

Navíc tady ani cena za tohle ponaučení není tak hrozná- s vpodstatě anonymním účtem ve webové diskusi. Udělat podobnou zkušenost v reálném světě pod vlastní identitou by mohlo mít taky daleko horší následky.
Mufna
Profil
panther
kdybys byl dokonalý, tak neřeknu ani ň
samozřejmě, že nejsem (dokonalý).

nechceš ukázat řešení - tedy poradit ostatním, ale sám se tu na různé věci ptáš
Ok, není to perpetuum mobile - to bych ale neukázal :-)
A má to "mouchy" :-(

Joker
Chyba nebyla to "podělení se", ale to jakým způsobem a co tomu předcházelo.
Ano, uznávám. Asi mi trochu vlezlo do hlavy, že jsem si to vyřešil sám. Pravdou je, že se zde někdy ptám, ale zároveň se snažím nalézt řešení sám. Někdy se mi to, jako třeba v tomto případě (ale stalo se to i vícekrát z těch 106 nebo kolika dotazů) povede vše vyřešit i úplně bez pomoci tohoto fóra. Jindy mě toto fórum jen částečně navede, zbytek si musím dodělat sám. Což mi ale ani moc nevadí. A samozřejmě byly i dotazy, ve kterých mi někdo poradil něco, co přesně vyřešilo můj problém. Za to pochopitelně díky.
panther
Profil
Mufna
A samozřejmě byly i dotazy, ve kterých mi někdo poradil něco, co přesně vyřešilo můj problém. Za to pochopitelně díky.
proto bys mohl být ohleduplný vůči všem, kteří se této diskuse účastní. A pokud se tu čas od času ukážeš, třeba i nějakou radu ostatním utrousit ;-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0