Autor Zpráva
martin05
Profil *
Zdravím,

zaujímalo by ma, ako spravím aby sa na background image nejakého divu nedalo kliknúť pravým tlačítkom myši. Teda aby sa nevysunula ponuka, kde je napr. "zobraziť obrázok", "Uložiť obrázok" atď.
SwimX
Profil
martin05
chceš aby ti lidi nekradli obrázky? to stejně neuděláš. Otevřu si csska najdu název zadám a zobrazí se. Takovéto věci bych vubec neřešil.
jinak pokud má div background: url('image.png'); tak by to pravé tlačítko fungovat nemělo, myslím.
Plaváček
Profil
SwimX

Pak se (alespoň v IE) zobrazí nabídka Uložit pozadí jako...

martin05

Neexistuje žádná slušná, spolehlivá a funkční metoda, jak tomu zabránit. Naopak - zlikvidovat uživateli kontextovou nabídku dostupnou přes pravé tlačítko myši je považováno za zločin, který se trestá opovržením a odesláním tvůrce do digitálního vyhnanství, kde bude nucen konec života strávit mezi rámci a tabulkovým layoutem s hudebním pozadím a blikajícími gify.
SwimX
Profil
Plaváček
alespoň v IE
aha, tam opravdu ano

digitální vyhnanství
tam bych teda nechtěl :))
martin05
Profil *
Mne nejde o to aby mi nekradli obrázky, len sa mi to tak viac páči keď sa na header a niektoré iné časti stránky nedá kliknúť pravým tlačítkom. Videl som už veľa stránok, kde sa nedalo kliknúť napr. na banner.
martin05
Profil *
Ale myslím, že sa to nejak musí dať spraviť. nejaký parameter k tomu divu, alebo ja neviem. Hľadám, ale zatiaľ som nič nenašiel..
Plaváček
Profil
martin05

Asi hledáš špatně: http://interval.cz/clanky/zakaz-kopirovani-textu-a-obrazku-ze-stranky/

Stejně to ale nedělej.

P.S. Ještě se doplním, nenech si ujít i komentáře pod článkem.
martin05
Profil *
Díky, išlo mi len o to aby nebolo možné kliknúť na header, ktorý sa skladá z viacerých obrázkov. Na ostatný obsah to nebudem aplikovať.
Plaváček
Profil
martin05

Dobře, ale pokud můžeš, vysvětli mi, prosím, proč po něčem takovém toužíš? Jaký z toho budeš mít užitek a pocit. A proč by lidem nemělo fungovat pravé tlačítko právě na hlavičce webu?
Bubák
Profil
proč po něčem takovém toužíš?
Myslí si, že do digitálního vyhnanství jde strčit tři prstíky...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0