Autor Zpráva
srigi
Profil
Hello pracujem na tabulkovom zobrazeni poloziek vo fotogalerii. Kedze kazdy obrazom moze byt rozne velky, vyuzil som Plavackove V centrovanie. Jeho priklad som mierne upravil, pouzil som svoj oblubeny XHTML1.0 DOCTYPE STRICT s XML prologom (vsetko v std. rezime, IE6 a menej quirk).

Problem je, ze ak v tom Plavackovom rieseni pouzijem ako hlavny element voci ktoremu sa ma centrovat tag <a href>, v IE browsroch sa vsetko rozpadne ako domcek z karat. V normalnych prehliadacoch to funguje ako ma. Ak by mal niekto riesenie, alebo navrh ako takyto vypis galerie urobit (<a href> ako blok 140px X 140px, obrazok vnutri V vystredeny) tak to iba ocenim.

Zive demo - skuste tagy <a href class="image"> prepisat na <div> a uvidite ako sa to zazracne v IE browsroch opravi.

THX za kazdu radu.
Joker
Profil
srigi
example.com asi nebude správná adresa toho příkladu :) Nicméně:

skuste tagy <a href class="image"> prepisat na <div> a uvidite ako sa to zazracne v IE browsroch opravi.
...a tipnu si, že když zkusíme tomu <a> nastavit display:block, opraví se to taky ;)
srigi
Profil
Joker
link opraveny, sry.
srigi
Profil
Joker
...a tipnu si, že když zkusíme tomu <a> nastavit display:block, opraví se to taky ;)

THX, funguje to dobre. Priznam sa, ze toto ma vazne nenapadlo (nj, ked dva tyzdne kodim v PHP a potom sadnem za XHTML/CSS, tak mozog nie je naladeny :) ).
Joker
Profil
srigi
Priznam sa, ze toto ma vazne nenapadlo
Mně to zas napadlo jao první tip :-) ...když v <a> to nefunguje a <div> ano, přičemž z hlediska stylů je hlavní rozdíl mezi nimi, že <a> je řádkový prvek a <div> blokový... ;-)
srigi
Profil
Joker
hlavní rozdíl mezi nimi, že <a> je řádkový prvek a <div> blokový

jj, clovek ma niekedy taky prievan v hlave, ze mu vyfucia zakladne poucky.

Kazdopadne ako by niekto hladal riesenie podobnej ulohy, tu je perfektne validny kod, ktory sa dobre zobrazuje v IE6,7,8b2, FF3.0 a O9.63

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0