Autor Zpráva
Šeba
Profil
Zdravím,

mám problém s nadpisy na mém webu. Nadpis se na hlavní stránce zobrazuje v barevném proužku a pod tímto proužkem je úvodník. Nadpis článku je ve formátu h2, který je zmenšen pomocí font size. Problém je, že ten proužek je moc široký. V IE až 3x širší než nadpis. Potřeboval bych tento proužek zůžit tak max. na dvojnásobek. Zdrojový kód v CSS je tento:

.cla-nadpis-pozadi {
	border-top: 1px solid #aaa;
	border-right: 1px solid #aaa;
	border-bottom: 1px solid #aaa;
	border-left: 1px solid #aaa;
	color: #284C00;
	background-color: #ddd;
 	background-image: url("obrazky/pozadi-clanku-nadpis.gif");
	background-position: bottom center;
	background-repeat: repeat;
  
	text-transform: uppercase;
	margin: 0px 0px 0px 0px;
	padding: 0px 0px 0px 0px;
}

.cla-uvnitr {
	border-top: 0px none;
	border-right: 1px solid #aaa;
	border-bottom: 1px solid #aaa;
	border-left: 1px solid #aaa;
	background-repeat: no-repeat;
	background-color: #fff;	
	margin-left:0; margin-right:0; margin-top:0; margin-bottom:5px; padding-left:5px; padding-right:10px; padding-top:10px; padding-bottom:30px; background-position-y:center
}

.cla-nadpis-text {
	font-family: Verdana, "Geneva CE", lucida, sans-serif;
  text-align: left;
	font-weight: bold;
	font-size: 12px;
	color: #000000;
	font: italic;
	padding: 5px 5px 5px 5px;
	margin: 0px 0px 0px 0px;
}


Jak to mám upravit, aby to šlo? V CSS nejsem žádný extra odborník, hodila by se mi rada. Moc Díky. Jakub Šebesta
Kalby
Profil
nevim co jednotlive prvky delaj ale jestli mas nadpis v cla-uvnitr, tak tenhle prvek ma nastaveno padding-botom 30 px, takze tam asi bude problem, vubec to kombinovani paddingu a marginu je tam dost zbytecne, nastavil bych tomu prvku proste vysku pomoci height a konec
Šeba
Profil
To jsem nedělal já, takže nevím. Každopádně by mi stačilo vědět, jak udělat, aby se to místo kolem nadpisu odstranilo. Když tam není nastavený h2 ale je velikost nastavena pouze fontem tak je všechno v pohodě. Když si tam ale hodím h2 tak se kolem toho nadpisu udělá strašně moc místa a to bych chtěl oddělat...
Bubák
Profil
Šeba
Z toho, cos tu dal, se moc poznat nedá, v kódu nikde H2 nevidim. Pokud můžeš, dej odkaz na svou stránku.
Šeba
Profil
http://stormchasing.kvalitne.cz ve firefoxu to vypadá celkem solidně ale v IE je tam hodně místa kolem těch nadpisů.
SwimX
Profil
Šeba
zkus
.cla-nadpis-text  h2{ margin: 0px;}
Šeba
Profil
Jo, je to tam, moc díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0