Autor Zpráva
Unli
Profil *
Mám taková problém, mám block div a v něm zarovnaný text doprava v css, ale ten text potřebuji trochu z prava odsadit: tedy padding-right. v IE i Opeře to funguje, ale Mozilla to ignoruje, jak to? Nevíte někdo co s tím?

#a
{
text-align: right;
padding 0px;
padding-right 20px;
}


<div id="a"> pokus s textem, ktery je zarovnany doprava, ale trochu odsazen, v IE to funguje, v Moz ne, jak to? </div>

Unli
Acci
Profil
A nechybí ti tam dvojtečky?

#a
{
text-align: right;
padding: 0px;
padding-right: 20px;
}
Unli
Profil *
Joo.. to je jen překlep, ty tam samozřejmě mám:

Můžeš na to mrknout na www.crohn.ic.cz jde o to menu vlevo. Zkus to v IE a pak v FF a uvidíš rozdíl.

Za ty dvojtečky se fakt omlouvám.. to je hloupej překlep, ale na webu je samozřejmě mám.. kód je plně validní.

Unli
Fred
Profil
V divu #vlevo o šířce 275px máš odkazy s display:block o šířce 258px a chtěl bys ještě padding ze strany 50px? To dává dohromady 308px je tam prostě málo místa, že to IE nechápe ti je jiná, je třeba zmenšit šířku těch odkazů alespoň na 225px, aby se to spolu s tím paddingem mělo kam posouvat. Tohle bude fungovat všude stejně

*{padding:0;margin:0}
#vlevo {
margin: 0;
padding: 0;
width: 275px;
height: 980px;
position: absolute;
top: 120px;
left: 0;
background: url("../bin/bg_left.gif") repeat-y;

}
#vlevo a {
display: block;
width: 208px;
height: 31px;
margin: 5px 0 0;
padding: 7px 15px 0 35px ;
text-align:left;
background: url("../bin/menu0b.gif") 0 0 no-repeat;
text-decoration: none;
background-position: 0 -31px;
font: bold 16px Verdana;
}
#vlevo a:hover {
background-position: 0 0;
}
Unli
Profil *
Frede,
myslím žes to plně nepochopil.. a tvé počty jsou neúplné.
Tedy, šířka DIVu #vlevo je 275px, do toho je vnořené menu jako <A> ..tedy #vlevo a kde je šířka 248px .. tedy v pohodě se tam vejde, mimochodem je to šířka obrázka, který se rozbrazí po najetí myši jako a:hover. A v tom blocku <A>, který má šířku 248px chci mít zarovnaný text vpravi text-align: right, ale ten tex má být od okraje odsazený třeba 30px nebo klidně 50px .. když text bude delší zalomí se. Takže délky se tady nesčítají.
Pokud udělám to co jsi navrhoval, což není správně, tak IE ztratí část obrázku.. protože jsi definoval délku jen 208px namísto 248px.
Snad jsi mě teď pochopil a snad pomůžeš ještě dál.

Díky

Unli
Unli
Profil *
Tak jsem udělal jednoduchej příklad:

www.crohn.ic.cz/pokus.html

kde je to jasně vidět, kde je problém.
Mozilla prostě onen okraj připočte k celkové šířce bloku, tedy ona jako by vykreslí ten pravý okraj až za velikostí původního bloku a tímse celý blok zvětší. Hmm.. takže ale jde podle mě o špatnou interpretaci Mozzily? Asi by se to dalo řešit hackama _width atd., ale pak nebude kód validní což je naprd.

Poradíte někdo ještě něco?

Unli
Leo
Profil
Zkuste si nekde neco precist o boxmodelu, Leo
Fred
Profil
Unli LOL: No teď už to teda nechápu vůbec screenshot Snad 50px tak jak to je?
Plaváček
Profil
Mě se to tedy zobrazuje v IE i v Mozille stejně, tak nevím. Mimochodem - nepodtrhávej na webu nic, co není odkazem (mám na mysli ty nadpisy)
AMD
Profil
ve FF 1.0.5 en_US stejný jako IE 6 ...
Unli
Profil *
Frede,

50px nebo 20px ..to je jedno... samozřejmě že pokud je ve stylu uvedno 50px, že naměříš 50px...
Ale ven si ten rámeček, měl by to být vlastně čtverec.. 200x200px .. a FF 1.0.4CZ ho roztáhne o ten okraj.. takže je 250x200px což se mi zdá jako pěkná bejkárna a trochu postavený na hlavu. No.. ale každej si to asi může vykládat jinak.

AMD: ten 1.0.5 zkusím.. měl by být už i v CZ.. tím by se pak jednoznačně potvrdila má teorie, ze starší verze to prostě komolila špatně.

Plaváček: Nechápu proč bych neměl podtrhnout to co chci. To je věc vkusu designéro co dělá stránky né? A nadpis klidně být podržený může. A propo: v prohlížeči jde velice snadno vypnout podtrhávání odkazů, stejně tak si všimni, že mnoho lidí v css upravují áčka tak, že se jim odkazy mění různě.. podtržení, nadtržení atd... Nene, tohle je fakt jen věc vkusu, né funkčnosti.

Jinak dík moc za diskuzi, připíšete ještě něco?


Unli.
Plaváček
Profil
Ano, Unli, už mlčím, víš přesně nejlíp, co má být podtržené a co ne. Poučím se u tebe.
Acci
Profil
Ale ven si ten rámeček, měl by to být vlastně čtverec.. 200x200px .. a FF 1.0.4CZ ho roztáhne o ten okraj.. takže je 250x200px což se mi zdá jako pěkná bejkárna a trochu postavený na hlavu.
Není to postavený na hlavu, tak je to správně.


ten 1.0.5 zkusím.. měl by být už i v CZ.. tím by se pak jednoznačně potvrdila má teorie, ze starší verze to prostě komolila špatně.
Ať už verze 1.0 nebo 1.0.5 mají stejnou verzi Gecka (vykreslovacího jádra), takže stránky zobrazuje stejně.
Unli
Profil *
Acci:

Hmm.. v tohle máš pravdu, ale pak je to díky různé interpretaci prohlížečů neřešitelné.. tedy dá se to asi udělat těmi hacky, ale nechci dík... dávám přednost validními kódu.

FF 1.0.5 je sice jen ENG, ale fakt to vykresluje stejně jako FF 1.0.4 .. takže máš Acci pravdu.

Unli.
peta
Profil *
Unli Ja sice plavacka moc rad nemam, nesouhlasim s tim podtrhovanim, ale dotaz, jak odlisujes odkazy?
- tucne? (tucne mas kde co)
- podtrzenim?
- barevne? (barva neni moc vyrazna)
- barevnym pozadim? (barevnym pozadim se zvyraznuje, kdyz neco hledas a tak, jak to byva u pdfka, pripadne spise to je jako zvyraznovac)

Podtrhaval bych to "a href", aspon carkovane nebo plne (jinak nez nadpis), pokud neni soucasti menu

ve FF mas u toho menu, hover obrazek vpravo posunuty o kousicek doprava a ramecek je jakysi rozmazany.

to sedy kolem webky loga je zajimavy, ale chtelo by to ten cerny text nejak zvyraznit, treba udelat jako 3D nebo s nejakym vyraznym okrajem, treba bilym

obrazek pod menu se mi nelibi, jak preskakuji barvy zelena, modra, seda, co treba sedy prechod? Nebo jemne oraznovy? Ale jednobarevny, siiim :) Nebo dvojbarevny, ale zrovna fialova s sedozelenou neni stastna kombinace

s tim HTML valid bych nepospichal, mas chybne nevalidni title.
Pro nadpisy hledani a tak, prvni pismeno, bych klidne pouzil "<b>A</b>hoj".
U H1 mas &, coz je nejaky klicovy znak pro specialni znaky, pouziva se &amp; (= &, coz ve vyraz pro zapsani specialniho znaku ampersand)

Celkove je stranka velmi zajimava
Meleme
Profil
Podtrhávání odkazů:
Na stránce mají být podtrhnuté POUZE odkazy. Je to jednak zvyk a hlavně jedno ze základních pravidel přístupnosti, pokud se dobře pamatuji.
peta
Profil *
Meleme
Pravidla, ktera stanovil jeden clovek jeste nemusi uznavat vsichni. Zvlast, kdyz ta pravidla se datuji 10-20 let nazpatek.

Odkazy by meli byt hlavne nejak odlisene, aby clovek hned vedel, ze se tam da jeste nekam kliknout, bohate staci padding a obrazek sipecky, sipecek po stranach. Nebo jiny zpusob.
Ze nekdo udelal program pro prevod pro postizene a detekuje odkaz podle podtrzeni, to je snad problem jeho, jako programatora.
Take jsem tu cetl nazor, ze je nepekne ze stejneho duvodu pouzivat a href="javascript:" ... opet programator takoveho systemu se ozval, protoze mu to generuje link.
Nemuzu za to, ze si neumi prelustit zda to nekam odkazuje nebo jen neco spousti...

Odkaz obrazkovy se ma take podtrhavat? Treba reklamni baner? Zda se ti to jako logicky?
Unli
Profil *
Peto,

tak jsem koukal na to kde je co posunuté, ale nějak nevidím rozdíl v IE a FF, prosím prosím, mohl bys to printscreenout a poslat mi to? Docela mě to zajímá.. unlimited@centrum.cz

Co se týče grafiky loga.. tady tě zklamu, nejsem žádný grafik, tohle je téměř můj grafický vrchol, profesně jsem programátor c/c++ low level realtime aplikací. Ale určitě si nechám poradit. Hmm.. a barvy jako zelená nebo fialová? U jóviše... kde to tam mám? To už vůbec nechápu. Ale určitě mě zajímá jak to myslíš s tím menu.. jedno nebo dvou barevný... sím, poradíš?

S těmi odkazy se zamyslím, určitě by měly být nějak odlišené od tučného textu, a velké první písmeno se dá uděůat v css na tag <b> nebo <strong>, to je asi taky pravda, jen mě to nenapadlo.

A validní kód? Myslím, že validní je.. tedy krom toho & ..stejně tam bude český text pro SEO.

A s tím poslední si myslím, že tak trochu kecáš, protože stránky jsou úplně bez obsahu a tedy nemůou být zajímavý.. ale jako podporu při vývoji to beru, fakt mě to posílilo. Jediné co funguje je "diskuze". Na tu snad už muset sahat nebudu. Neboo... neboooo snad nějaké připomínky?

Abys věděl, ty stránky dělám pro lidi.. né pro sebe, né z komerce. Trochu nástin toho je v "info..." .. a tedy nějaké spolupráci na stránkách se nebráním.

Unli.


PS: díky všem ochotným lidičkám
Meleme
Profil
peta
Pravidla, ktera stanovil jeden clovek jeste nemusi uznavat vsichni. Zvlast, kdyz ta pravidla se datuji 10-20 let nazpatek.
Spíš bych řekl, že ty pravidla teprve vznikají :-) viz http://pristupnost.nawebu.cz/ nebo [url=http://www.dobryweb.cz/
]http://www.dobryweb.cz/
[/url]
Ale každopádně si myslím, že uživatelé jsou zvyklí na podtržené odkazy a IMHO je nesmysl to měnit. Pokud vidím podtržené slovo v textu, řeknu si "aha, to je odkaz". Pokud vidím tučné slovo v textu, řeknu si "aha, to je tučný text (a asi to bude důležité)", že jde o odkaz pochopím tak maximálně z kontextu nebo textu samotného odkazu. A myslím, že i Yuhů někde na JPW psal, že nemáme podtrhávat nic, co není odkazem.

Unli
Diskuze funguje v klidu a dokonce jsem ti tam nechal vzkaz:-)
AMD
Profil
Unli
AMD: ten 1.0.5 zkusím.. měl by být už i v CZ.. tím by se pak jednoznačně potvrdila má teorie, ze starší verze to prostě komolila špatně.
Není, ani nejspíš nebude CZ ... mrkni na www.czilla.cz
Acci
Profil
AMD
Nešiř paniku, Firefox 1.0.5 v češtině bude, ale až se opraví chyba ve stabilitě
AMD
Profil
Acci
Budu šířit paniku, v pondělí vyjde opravenej Firefox a Thunderbird a zřejmě budou mít číslo 1.0.6.
Unli
Profil *
Meleme

Dík.. ikdyž až stránky pojedou, taxe źkušební texty ve fóru smažou...
Taže dík za podporu.. hlavně tu morální.

Unli
Unli
Profil
Taxem teda odkazy udělal jako podtržené, nadpisy nadtržené.. a první písmeno zavřel do tagu <strong> Hmm.. tím jsem snad ukončil bouřlivou diskuzi na téma jestli to mám nechat podtržený nebo néé.. :o)

Unli
Meleme
Profil
Unli
Hned je ten odkaz jasnější, ale musím si ještě rýpnout, promiň:-) Podívej se na svůj web (www.crohn.ic.cz) bez obrázků. Když už teda používáš obrázkové odkazy, dej jim nějaký alt (ne prázdný) Uživatelé projíždějící web bez obrázků by tě prokleli až do sedmého kolene, protože se jim totálně ztratí navigace.

Peta
Ze nekdo udelal program pro prevod pro postizene a detekuje odkaz podle podtrzeni...
A to jsi četl kde? Já sice čtečku (pokud tedy mluvíš třeba o tomhle) nemám, ale pokud vím, tak čtečky poznají odkaz normálně podle <a> ne podle podtržení...
Unli
Profil
Meleme
Hmmm.. a kolik takových lidí asi je? No.. ale ten alt i title tam dát můžu, to je to nejmenší...

Unli
Meleme
Profil
Unli
To já nevím, ale jak už jsi sám řekl, přidat pár slov do altu tě nazabije a pár lidem to přeci jen pomůže...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0