Autor Zpráva
Jan_Ace
Profil *
Hezký den,
mám nějaký takovýto kód:

#left ul li a {
color: black;
text-decoration: none;
letter-spacing: .1em;
}
#left ul li a span {
font-size: 110%;
}

A můj problém je, že v IE i FF se písmo zobrazuje stejně velké, avšak v Opeře je o dost menší, ne že by se nezvětšilo vůbec, ale jako by prostě Opera pracovala s jinou výchozí velikostí.. Děkuji za radu.
SwimX
Profil
Jan_Ace
Opera pracovala s jinou výchozí velikostí..
to je dost možné. Zkus použít něco jiného, viz http://www.jakpsatweb.cz/css/font-size.html třeba EM
joe
Profil
Jan_Ace
Zkus třeba toto
body { font-size: 80%/2; }


Ani tak není třeba to dělit dvěma. Zkus třeba jen 80%. Nebo 100% nebo 99.6%, je důležité abys měl nějakou velikost definovanou v body.
panther
Profil
SwimX
to je dost možné. Zkus použít něco jiného, viz http://www.jakpsatweb.cz/css/font-size.html třeba EM
to ne. procenta jsou stejně relativní jako em.

Platí, že 110% = 1.1em atd. Je jedno, jestli zadáváš velikost fontu v procentech nebo emkách
Manq
Profil
panther
Platí, že 110% = 1.1em atd. Je jedno, jestli zadáváš velikost fontu v procentech nebo emkách
Záleží na tom, co je nastaveno v rodiči, nejčastěji tedy v "body", ne?
panther
Profil
Manq
Záleží na tom, co je nastaveno v rodiči, nejčastěji tedy v "body", ne?
no to ano, od rodiče se to odvíjí.

Jan_Ace [#1] má velikost v procentech, SwimX [#2] radil, ať zkusí třeba „em“. Jen jsem chtěl říci, že je jedno, jestli „%“ nebo „em“, ale že bude na vině nezadeklarovaná velikost u rodiče, jak radil joe
Jan_Ace
Profil *
Tak jsem zkusil nastavit body {font-size: 100%;} a nepomohlo to, ona je celá ta stránka dělaná v jednotkách em (vyjma písma) a všechno ostantí Opera počítá normálně jako ostatní prohlížeče. Jde jen o to písmo a jen když ho chci zvětšit, standardní písmo se zobrazí rovněž správně...
Manq
Profil
Jan_Ace
Vůbec nechápu, cos nám tím chtěl říct. Co kdybys na svou stránku odkázal?
Zkus body {font-size: 75%} a pak v EM. Když chceš zvýšit o jednu úroveň, tak font-size:1.1em; atd.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0