Autor Zpráva
kelvin
Profil
Potřeboval bych poradit s CSS pozicováním.
Mám stránku a v ní div "hlavni". V tom postupně divy "hlavicka", "navigace", "obsah", "paticka". Navigaci mám vpravo, umístěnou do stránky přes "position: absolute; right: 0;. Pokud je "navigace" delší než "obsah", nerespektuje délku "hlavni" a přelézá přes patičku.

Jak udělat aby v případě delší navigace zůstalo pod "obsah" volné místo v délce zbývající
"navigace" a teprve potom patička?
Zde jsem připravil příklad: http://ds.wz.cz/pozicovani.htm . CSS je vepsáno přímo do zdroje a celý zdroj je "očesaný" od zbytečností aby to nezdržovalo při jeho zkoumání.
--
Umím to udělat, když navigaci dám místo "position:absolute" zarovnání "position: right" a
patičce dám "clear: right". (používám třeba na ( http://ds.wz.cz/kelvin ) Pokud má ale v "obsah" něco vlastnost "float: right", a něco dalšího v "obsah" má vlastnost "clear:right" tak to nedělá dobrotu. (například obrázky zarovnané doprava a nadpisy dalšího odstavce, kam by obrázek neměl zasahovat). Pokud byste věděli jak vyřešit tohle, tak žádné pozicování používat nemusím.

Díky
Kelvin
llook
Profil
Pozicováním to podle mě nepůjde. Co já vím, tak se pro tvorbu layoutu více používá obtékání než pozicování a to pomůže i tady.

Vyházej to absolutní pozicování a nastav tohle:

#navigace {
width: 150px;
float: right;
}
#paticka {
clear: both;
}


Pokud by ses rozhodl, že obsah by měl být v kódu stránky před navigací, tak by to bylo skoro stejně, akorát bys nechal obtékat obsah.
kelvin
Profil
To ted pouzivam ;(, Ale mam problem kdyz chci neco obtekat v tom "obsah". Viz http://ds.wz.cz/kelvin/odkazy.htm a chlívečky rozjeté do navigace :(.

dá se nějak udělat aby se chovaly jako, kdyby byly v buňce tabulky a zarovnávaly se pod sebe a nelezly do navigace?

Díky. Píšu rychle jsem na modemku, sorry za překlepy.
Honza Hučín
Profil
Jak jsem se díval, máš výšku navigace nastavenou napevno. Takže se nabízí řešení dát podle toho výšku i obsahu hlavního bloku.
kelvin
Profil
Honza Hučín: Jo koukam vysku navigace mam v prikladu na pevno. To je chyba. Nema byt na pevno, omlouvam se za zmateni prikladem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0