Autor Zpráva
igamenir
Profil
Zdravím,
snažím se udělat něco jako optgroup, ale tak aby šli vybírat i nadpisy skupin - prostě nastylovat samotné option do vzhledu optgroup..
Bohužel jsem momentálně omezen ve zkoušení a mám tu jen IE6 a FF2, takže jsem zjistil, že ve FF2 mohu použít tučné písmo pro nadpisy a odsazení pro položky, ale IE6 mi bere jenom změny barvy písma a pozadí.

Zajímalo mne, jestli nemáte zkušenosti, jaká je v prohlížečích podpora css vlastností (font, color, background, padding, ...) u option? Popř. nějaký odkaz na stránky, kde se tím zabývají.. vše, co jsem našel bylo o stylování input, select, atp ale nikdy se nezmínili o option.

Předem dík ;)
Nox
Profil
Tak - nic ti nebrání vyzkoušel si to sám. Co vím tak Opera i Firefox 2 a 3 nabízí docela dobré možnosti stylování
igamenir
Profil
ano a věř mi, neptal bych se na něco takového, kdybych mohl, ale už nějakou dobu se tomu dostávám jen ve volných chvílích v práci a tady si nemůžu jen tak instalovat další prohlížeče, takže mohu zkoušet jen v defaultním IE6 a s portable FF2 :(
Plaváček
Profil
igamenir

Se stylováním elementu select (potažmo option či optgroup) příliš neuspěješ, většinou je za jejich vykreslování zodpovědný operační systém a nikoliv prohlížeč. Doporučuje se nestylovat ho vůbec. Pěkný přehled, co rozličné stylování způsobí na rozličných systémech (a v prohlížečích) je zde:

http://www.456bereastreet.com/lab/styling-form-controls-revisited/select-multiple-optgroup/

Pokud už si ale hodláš přidělat zbytečnou práci, existuje spousta možných řešení, jak na vzhled formulářových prvků vyzrát, stačí si jenom vybrat:

http://www.noupe.com/css/form-elements-40-cssjs-styling-and-functionality-techniques.html

Osobně bych se na podobné vylomeniny vykašlal.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0